III liga: WKK Wrocław na mocne dla KK Oleśnica

Oleśniccy koszykarze w minioną niedzielę na wyjeździe mierzyli się z WKK Wrocław. Ostatecznie młodzi wrocławianie okazali się lepsi od Marcina Stacha i spółki, wygrywając 89:77.

Pierwsze piętnaście minut meczu było bardzo dobre w wykonaniu oleśniczan i prowadzenie 21:20, ale to nie wystarczyło na pokonanie WKK, które w tym spotkaniu zostało wzmocnione młodymi graczami, którzy na co dzień występują na parkietach I ligi. Druga kwarta padła łupem gospodarzy(17:13) i na regulaminową przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 37:34 dla wrocławskich koszykarzy.

Zmiana stron przyniosła jeszcze większą stratę. Trzecią część znacznie wygrali zawodnicy WKK i strata podopiecznych Piotra Gliniaka do rywali po jej zakończeniu wynosiła aż 22 “oczka”. Czwarta kwarta nie zmieniła za wiele. Co prawda padła ona łupem Team-Plastu Koszykarskiego Klubu Oleśnica, ale w ostatecznym rozrachunku to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa.

- Pierwszą rundę kończymy z bilansem 3-3, co nie jest naszym wymarzonym wynikiem - podsumowuje KK Oleśnica.

Kolejna okazja do rewanżu w nadchodzący weekend. Następna kolejka w wykonaniu koszykarzy z Oleśnicy to również wyjazdowe starcie. Tym razem rywalem zespołu pod wodzą Piotra Gliniaka będzie ekipa ze Szczawna-Zdroju. Kto wyjdzie zwycięski z tego starcia?

KKO: Ludwisiak 20, Horn 17, D.Piasecki 14, Gruba 10, Stach 7, Zakrzewski 7, Janiszewski, Narolski, M.Piasecki, Woźny, Zwierz, Zadka.