III liga piłki ręcznej: Zwycięska seria SPR-u Oleśnica przedłużona

Oleśniczanie jechali na mecz z serią trzech wygranych z rzędu, którą przedłużyli o kolejną.

Skutek przyniosła żelazna defensywa i konsekwentna gra w ofensywie. – Kluczem do sukcesu była mocna obrona, mimo siedmiu kar, skuteczne kontry i konsekwencja w ataku. A potem pośpiech rywali już tylko napędzał naszą grę – komentuje przebieg meczu trener Grzegorz Woś.
SPR odniósł efektowne zwycięstwo 38:24. Ale spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy objęli trzy bramkowe prowadzenie. Kolejne minuty to gra “bramka za bramkę”. Gdy mijał kwadrans sygnał od odrabiania strat dał Krystian Kulak i przewaga stopniała do jednego trafienia. Chwilę później na prowadzeniu byli już goście z Oleśnicy. Głogowianie przestrzelili karnego, odpowiedział Konrad Przedbora i zrobiło się 11:10 dla SPR-u. Końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych i zespoły zmieniały strony przy rezultacie 17:14.
W drugiej odsłonie SPR konsekwentnie utrzymywał bezpieczny dystans do Chrobrego, a końcowy kwadrans to już dominacja gości. W 45. minucie było “tylko” 25:21 dla Oleśnicy, a skończyło się różnicą czternastu bramek i wspomnianą wygraną 38:24. Podkreślić należy także udział bramkarzy w okazałej wygranej. o czym niech świadczy fakt, że rywale na 8 rzutów karnych trafili tylko połowę z nich.

SPR - Chrobry II 38:24 (17:14)

SPR: Leśniak, Naumiec - Kruk, Kulak 10, Przedbora 6, Kumejko 2, Szmidt 1, Przeworski, Skiba, Giełbutowicz 1, Pietras 1, Kowalski 2, Grela 11, Kiebus, Dec 4, Woś.