III liga: pierwsza wygrana KK Oleśnica w sezonie

Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica wrócił ze Zgorzelca wrócił z tarczą. Oleśniczanie pokonali 71:63 miejscowy PGE Turów.

Dla podopiecznych Piotra Gliniaka było to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Od samego początku gospodarze postawili trudne warunki, co nie pozwoliło oleśnickim koszykarzom na swobodną grę. Jednak to MarcinStach i spółka wygrali premierową kwartę 18:11.

Druga kwarta to dobra gra KK Oleśnica w ataku, co spowodowało, że na regulaminową przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu oleśniczan 40:27. Kolejne dziesięć minut to brak skuteczności w ataku i błędy w obronie KKO, co udało się wykorzystać gospodarzom, którzy wygrali tę kwartę 25:14.

Ostatnia kwarta to nerwówka w wykonaniu obu ekip, w której lepiej zaprezentowali się Dawid Piasecki i jego koledzy, którzy zgarnęli pełną pulę. Warto dodać, że w tym spotkaniu zadebiutował w barwach KK Oleśnica Adam Zwierz. W kolejnym meczu koszykarze z Oleśnicy zagrają z SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra.

KKO: Piasecki 27, Gruba 13, Zakrzewski 10, Ludwisiak 8, Stach 5, Olasiński 4, Horn 4, Woźny, Narolski, Zwierz, Cepuch, Janiszewski.