III liga: pewna wygrana Team-Plastu Koszykarskiego Klubu Oleśnica

Adam Besz
W sobotni wieczór zawodnicy Team-Plastu Koszykarskiego Klubu Oleśnica przed własną publicznością odprawili z kwitkiem PGE Turów Zgorzelec.

Wyłącznie początek premierowej kwarty zespół ze Zgorzelca grał, jak równy z równym przeciwko oleśnickim koszykarzom. Z akcji na akcję podopieczni Piotra Gliniaka zaczęli częściej dochodzić do głosu i po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili 26:18. Druga część to również lepsza gra gospodarzy, którzy sukcesywnie powiększali swoją przewagę i na przerwę oba zespoły schodzili przy prowadzeniu KK Oleśnica 42:29.

Trzecia część to bardzo skuteczna gra w ataku graczy z Oleśnica, w której przewaga wynosiła 20 punktów, a ostatecznie zakończyła się prowadzeniem 64:45. W czwartej kwarcie ani przez moment prowadzenie nie było zagrożone. Na cztery minuty przed końcem spotkania przewaga Team-Plastu wzrosła do 25 punktów, bo skutecznością popisał się Grzegorz Siworski. Ostatecznie oleśniczanie pokonali Turów Zgorzelec 89:66 i było to piąte zwycięstwo Team-Plastu w tym sezonie.