III liga: oleśniccy koszykarze zdobyli twierdzę Kłodzko

Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica w minioną sobotę w wyjazdowym spotkaniu mierzył się z Chrobry XXI Kłodzko.

Podopieczni Piotra Gliniaka po końcowe syrenie cieszyli się ze zwycięstwa 68:50. Premierowa kwarta to wyrównana walka z obu stron, a oleśniczanie wygrali ją 17:13. Kolejna część meczu to skuteczna gra w ataku oleśnickich koszykarzy dająca wynik na koniec pierwszej połowy 38:23 dla Marcina Stacha, który tego dnia obchodził urodziny i spółki.

Trzecia część tego pojedynku to kontynuacja dobrej gry zespołu z Oleśnicy. Po tych dziesięciu minutach prowadzenie KKO Oleśnica wynosiło już 23 punkty. Ostania część tego meczu to próby odrabiania strat przez zawodników z Kłodzka. Jednak nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych oleśniczan i to koszykarze Team-Plastu mogli podnieść ręce w geście triumfu.