III liga kobiet: Polonia lepsza od UKS-u na zakończenie sezonu [ZDJĘCIA]

Adam Besz
Piłkarki UKS-u Bierutów w miniony wtorek przed własną publicznością zakończyły rozgrywki ligowe spotkaniem z Polonią Świdnica.

Po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa 3:2 cieszyły się zawodniczki Polonii. W spotkanie lepiej weszły podopieczne Przemysława Przybylskiego. Najpierw w dogodnej sytuacji Oliwia Paluch trafiła w poprzeczkę, a chwilę później cieszyła się z asysty, bo jej podanie na bramkę zamieniła najlepsza strzelczyni bierutowskiego zespołu- Patrycja Foluszczyk.

Napastniczka UKS-u powinna zakończyć spotkanie z co najmniej dwiema bramkami, lecz w klarownych sytuacjach zabrakło jej skuteczności. Przy prowadzeniu bierutowianek oba zespoły schodziły na przerwę. Druga odsłona to od razu gol strzelony przez piłkarki ze Świdnicy. Karina Stanisławska i spółka nie chciały być dłużne przeciwniczkom i minutę później znów był remis, po składnej akcji piłkę do bramki wbiła Zuzanna Dolińska.

W ostatniej fazie meczu bramki strzelały tylko przyjezdne. Najpierw Sandra Wiącek sfaulowała w polu karnym zawodniczkę Polonii, a jedenastkę pewnie wykorzystała bramkarka gości, a później defensywa UKS-u nie upilnowała jednej piłkarki zespołu ze Świdnicy i to sprawiło, że bierutowianki musiały przełknąć gorycz porażki.

Zespół z Bierutowa sezon zakończył tuż za podium, na czwartej pozycji z 31 punktami w dorobku. Na ten wynik złożyło się dziesięć zwycięstw, jeden remis oraz siedem porażek. Bilans bramkowy bierutowianek wynosi 43:29. Najlepszą strzelczynią UKS-u została Patrycja Foluszczyk, która w 18 meczach zdobyła 23 bramki.