III liga: inauguracja nie po myśli KK Oleśnica [ZDJĘCIA]

Adam Besz
W sobotni wieczór w hali OKR Atol zawodnicy Team-Plastu Koszykarskiego Klubu Oleśnica zainaugurowali rozgrywki nowego sezonu na parkietach III ligi. Premierowe spotkanie nie poszło po myśli gospodarzy, którzy ulegli MKS-owi Mazbud Szczawno Zdrój 68:78.

Pierwsza kwarta tego spotkania zakończyła się remisem 19:19. W drugiej oleśniczanie nie dali rywalom za wygraną i minimalnie wygrali ją 21:20, a w o ogólnym rezultacie na przerwę schodzili z jednym punktem przewagi. Niestety zmiana stron przyniosła słabą grę w obronie w ekipie prowadzonej przez Piotra Gliniaka oraz świetną skuteczność w rzutach za trzy punkty wśród gości. Efektem tego była wysoka wygrana Mazbudu w tej części 19:7.

W ostatniej kwarcie Grzegorz Siworski i spółka próbowali nadrobić straty i zdobyli 21 punktów, ale to na wiele się zdało, ponieważ goście skutecznie kończyli pod koszem swoje akcje rzucając 20 "oczek". Kolejnym rywalem oleśniczan w wyjazdowym meczu będzie PGE Turów Zgorzelec.