II liga: Świdnica za mocna dla szczypiornistów SPR-u Oleśnica

Adam Besz
W ramach siódmej kolejki II ligi piłkarze ręczni SPR-u Oleśnica w wyjazdowym starciu mierzyli się z ŚKPR Świdnicą. Oleśniczanie po raz siódmy kończyli mecz w roli przegranego.

Początek sobotniego spotkania znów lepszy dla zespołu prowadzonego przez Grzegorza Wosia, który prowadził 4:2. Od tego stanu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy najpierw doprowadzili do remisu, a następnie objęli prowadzenie 5:4, którego nie oddali już do końca. Pierwszą odsłonę ekipa ze Świdnicy zwyciężyła różnicą dwóch bramek (14:12).

Po zmianie stron gospodarze pokazali swoją skuteczność w ataku i powiększali swoją przewagą (20:17). Po upływie czterdziestu pięciu minut spotkania oleśniczanie złapali wiatr w żagle i skuteczną grą w obronie oraz ataku wyszli na prowadzenie 22:21. Ostatnie dziesięć minut to niestety przestój w wykonaniu graczy SPR-u, którzy stracili swoją przewagę, a to doszczętnie wykorzystali gospodarze, wygrywając całe spotkanie 34:26.

W tabeli SPR Oleśnica jest na ostatniej pozycji, nie zdobywając do tej pory żadnego punktu. Kolejnym rywalem oleśniczan będzie piąty w tabeli SKF KPR Sparta Oborniki.

SPR: K.Kulak 10, Pięta 4, Kiebus 3, Lisowski 3, Pawłowski 2, Gołąb 2, P.Kulak 1, Pietras 1, Naumiec, Krawczykowski, Grela, Dec, Niczypor, Żuraw, Kowalski, Braciszewicz.

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Materiał oryginalny: II liga: Świdnica za mocna dla szczypiornistów SPR-u Oleśnica - Oleśnica Nasze Miasto