II liga koszykówki: Jest premierowa wygrana KKO!

Bartek Michalak
Siedem meczów czekali kibice na przełamanie koszykarzy
Siedem meczów czekali kibice na przełamanie koszykarzy fot. Grzegorz Kijakowski
W starciu beniaminków drugiej ligi lepsze KK Oleśnica

Długo wyczekiwane, debiutanckie zwycięstwo KK Oleśnica stało się faktem. Team Piotra Gliniaka w swoim siódmym meczu wybrał się do Gniezna, gdzie zmierzył się ze Sklepem Polskim MKK. Gospodarze po sześciu minutach gry prowadzili 11:8. Wtedy celny rzut Grzegorza Kaczmarka, a następnie „trójka” Luki Malakau i kolejne dwa punkty Wojciecha Supruna sprawiły, że na tablicy zrobiło się 15:13 dla oleśniczan, a po pierwszej kwarcie mieli oni jeden punkt zaliczki (20:21). Goście nie oddali prowadzenia już do końca. Po drugiej kwarcie dystans na korzyść Marcina Stacha i spółki urósł do sześciu „oczek”. Po pierwszej połowie beniaminek z Oleśnicy prowadził 41:35. Po zmianie stron goście konsekwentnie utrzymywali korzystny rezultat, powiększając różnicę punktową, która ostatecznie wyniosła 16 punktów. KK Oleśnica wygrało w Gnieźnie 83:67. MVP meczu został Kaczmarek, rzucając aż 28 punktów. Warto wspomnieć, że debiutanckie dwa punkty dla KKO zdobył (na 3 sekundy przed końcowa syreną) Grzegorz „Jajo” Siworski.

MKK Gniezno KK Oleśnica 67:83 (35:41)

KK Oleśnica: Kruk 2, Stach 10, Zuber, Malakhau 18, Błaszczyk 4, Kuta 9, Suprun 10, Siworski 2, Jarmakowicz, Kaczmarek 28.