Historyczne zwycięstwo Akademii Piłkarskiej

W trzeciej kolejce podopieczni trenera Mateusza Góry zdobyli historyczne pierwsze trzy punkty w rozgrywkach klasy B. I uczynili to w efektownym stylu. APO na własnym boisku rozgromiło 11:1 Sokoła Sokołowice

Bohaterem został Piotr Michalewski, który aż sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Łupem bramkowym podzielili się też M.Góra (2), Jarosław Rudnik i Marek Wiergowski. Jeden gol padł po samobójczym trafieniu Józefa Paszkowskiego. Honor Sokoła uratował Przemysław Trzópek.

Akademia - Sokół 11:1 (5:0)

APO: Kryczka (Skulina 46.) - Czarkowski, Góra (Prudaczuk 70.), Kartocha, Krzesiński, Michalewski, Olszowy (Rudnik 46.), Wiergowski, Wierzchowski, Żurek

Sokół: M.Trzópek (65. K.Paszkowski) - A.Joniec (46. Borysław), R.Joniec (75. Fit), Kulka (46. Wrzesiak), Ł.Kumejko, K.Kumejko, J.Paszkowski, Polak, P.Trzóek, Uba (63. Bełza), Zięba

Kubeł zimnej wody na głowy piłkarzy dobroszyckiego Dębu wylała Perła Węgrów. W Węgrowie 3:1 zwyciężyli gospodarze. Katem zespołu z Dobroszyc okazał się Michał Banach. W 12. minucie to właśnie on rozwiązał worek z bramkami i Perła wygrywała 1:0. W drugiej połowie potrzebował podobnej liczby minut, aby podwyższyć na 2:0. Dąb zdobył kontaktowego gola za sprawą Wojciecha Koksztysa, ale ostatnie słowo należało do Banacha, który w 75. minucie skompletował hat-tricka, zostając bohaterem węgrowskiej drużyny.

Perła - Dąb 3:1 (1:0)
Dąb: Smaga - Jureczko, Sobiegraj, Zięba, Kuraś, Jachowicz, Kasina, Koksztys, Konica, Matczak, Surma

Aż siedem bramek padło w starciu Poniatowic z Dobrzeniem. Lepsi 4:3 okazali się gospodarze, choć przegrywali już 0:2. Piast prowadził po golach Michała Maziarza i Bartosza Iwańczyka. Wtedy sygnał do odrabiania strat dał Dariusz Tabaczuk, a wyrównał Dorian Kowalski. Za chwilę było 3:2 dla Dobrzenia, bo ponownie na listę strzelców wpisał się Iwańczyk. Poniatowice nie złożyły jednak broni. W 80. minucie był remis, po trafieniu Tomasza Kapki. A bohaterem gospodarzy okazał się Eugeniusz Kaszubkiewicz, trzy minuty przed końcem zdobywając bramkę na wagę trzech punktów.

Poniatowice - Dobrzeń 4:3 (0:1)
Poniatowice: Matuszak - Kapka, Kaszubkiewicz, D.Kotwa, Kowalski, Lis (79.Krzak), Morawski, Mysiorek, Tabaczuk, Warszawski (65. Makulski), Wojtasiński

Piast: Gajda - Burzyński, Maziarz, Borowski, Szuba, B.Iwańczyk, Żarnicki, Specht, Naglik (58. M.Iwańczyk), Ściesielski, Burzyński

Natomiast w grupie V “bundesligi” z kompletu punktów cieszył się również KS Zbytowa. Podopieczni trenera Jacka Klata w niedzielę pokonali na własnym boisku Długołękę 2000. Wynik spotkania otworzył Łukasz Ciszewski w 24. minucie . Zaraz po zmianie stron, w 48. minucie do remisu doprowadził Bartosz Zaborek. Zbytowa miała jednak w swoich szeregach niezawodnego Pawła Jurkiewicza. “Jurek” w 67. minucie ponownie dał gospodarzom prowadzenie, a kwadrans później przypieczętował zwycięstwo 3:1, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu.

Zbytowa - Długołęka 3:1 (1:0)

Zbytowa: Skuza - W.Hajduk (80. Kalisz), P.Ciszewski, Ł.Ciszewski, Jarosik (60. Mazgaj), Jurkiewicz, M.Klat, Koperniak, Lisiak, Mazur, Zwiernik