Gręboszyce pokonały Akademię Piłkarską Oleśnica

BES
Dla piłkarzy KS-u Gręboszyce obecny sezon jest pierwszym w historii, w którym drużyna występuje w B-klasie
W grupie IV„bundesligi” Akademia Piłkarska Oleśnica przegrała 2:5 z KS-em Gręboszyce.

Od trzeciej minuty wydawało się, że wszystko układa się po myśli gospodarzy z Oleśnicy, którzy wyszli na prowadzenie, bo sposób na pokonanie bramkarza KS-u znalazł Piotr Wierzchowski. Czas upływał, a gra układała się po myśli Mariusza Kartochy i spółki. 55 minuta i 2:0 za sprawą Piotra Michalewskiego. Na pół godziny przed końcem meczu do odrabiania strat rzucili się goście i udało im się ten plan wykonać z nawiązką. Kontaktowego gola strzelił Tomasz Osiewała, a do 83 minuty AP Oleśnica jeszcze prowadziła 2:1. Zaledwie siedem ostatnich minut tego starcia wystarczyło aby gręboszyczanie zdobyli cztery bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Piotr Mochocki, a po jednym golu dołożyli Patryk i Adrian Leśnierowscy.
W grupie V pewne zwycięstwo 6:0 KS-u Zbytowa nad WKS-em Wilczyce. Dorobkiem bramkowym podzielili się Michał Ciszewski(2), Paweł Jurkiewicz(2), Zbigniew Lisiak oraz Łukasz Ciszewski. Zawodnicy prowadzeni przez Ryszarda Borysa są na pozycji wicelidera z 34 punktami w dorobku, tyle samo co liderujący Piast Nadolice, któremu ustępują bilansem bramek.