Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Dobroszyce o zwiększonej zabudowie mieszkaniowej i usługowej

OPRAC.:
Klaudia Kłodnicka
Klaudia Kłodnicka
W piątek, 6 listopada odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Dobroszyce. Jednym z punków porządku obrad było rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów położonych w obrębach Dobroszyce, Strzelce i Miodary.

Zgodnie z uchwalonym planem pod zabudowę mieszkaniową wolnostojącą i bliźniaczą oraz zabudowę mieszkaniowo – usługową w tym usługi publiczne przeznaczono niezwykle atrakcyjny teren położony wzdłuż ulicy Kolejowej w Dobroszycach. Jest to obszar o powierzchni ok. 26 ha, ograniczony od północy ul. Kolejową, od wschodu torami kolejowymi, od południa ul. Wschodnią, a od zachodu drogą wojewódzką.

Wyznaczono też podstawowy układ komunikacyjny, który może być uzupełniany drogami wewnętrznymi. Na obszarze ustalono zakaz lokalizacji przedsięwzięć mogących zawsze znacząco i potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko za wyjątkiem przedsięwzięć z zakresu infrastruktury technicznej i dróg publicznych. Na terenie częściowo istnieje sieć kanalizacyjna i wodociągowa, energetyczna oraz gazowa, pozostała część będzie na przestrzeni lat sukcesywnie uzbrajana w infrastrukturę techniczną.

Podczas sesji wójt gminy Dobroszyce Artur Ciosek w formie prezentacji przedstawił Radnym również sprawozdanie z realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2019/2020 na terenie gminy.

W raporcie zostały omówione wydatki bieżące na oświatę, wykonane remonty (m.in. termomodernizacja szkoły w Dobroszycach), zakupy inwestycyjne, wyniki egzaminu ósmoklasisty a także dodatkowe zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie i rodzice.

Ponadto wójt podsumował dotychczasowe działania związane z wyzwaniem jakim była i nadal jest pandemia COVID-19 i przejściem szkół na nauczanie zdalne. Wspomniał o pozyskaniu dwóch grantów z Ministerstwa Cyfryzacji na zakup laptopów do nauki zdalnej, o zajęciach online, które obecnie w znacznej mierze odbywają się przez platformę Teams i edziennik oraz o czynnościach jakie podjęto, by sprostać wymogom sanitarnym w placówkach (m.in. zakupiono środki do dezynfekcji, materiały ochronne oraz urządzenia do mierzenia temperatury). Podkreślił również, że cyklicznie organizowane były i są narady z dyrektorami podległych jednostek oświatowych dotyczące aktualnej sytuacji w oświacie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto