Feralna czwarta kwarta przesądziła o porażce KK Oleśnica

Marcin Stach i spółka powalczą o utrzymanie się w lidze
Marcin Stach i spółka powalczą o utrzymanie się w lidze fot. Bartek Michalak
Bezpośredni pojedynek o ósmą lokatę w tabeli pomiędzy Koszykarskim Klubem Oleśnica i AZS-em Politechnika Poznań przyniósł w niedzielny wieczór ogromne emocje.

Poznaniacy szybko wyszli na prowadzenie 5:0. Wraz z upływem czasu przebudzili się gospodarze i po pięciu minutach pierwszej kwarty na prowadzeniu 11:9 byli już zawodnicy Piotra Gliniaka. Dalsza część pierwszej odsłony wyglądała jeszcze lepiej, bo przewaga KKO systematycznie rosła i na koniec sięgnęła 9 punktów (27:18).
W drugiej kwarcie Politechnika kilkukrotnie zbliżała się do oleśniczan, ale ci za każdym razem potrafili znów odskoczyć na bezpieczny dystans i po pierwszej połowie, zakończonej przy stanie 47:40 na korzyść Oleśnicy, wydawało się, że Marcin Stach i spółka są już jedną nogą w play-offach. Również trzecia kwarta nie zwiastowała fatalnego końca. Gospodarze wciąż kontrolowali sytuację na parkiecie i na tablicy widniał wynik 64:56.

Wypuścili zwycięstwo z rąk
Czwarta kwarta rozpoczęła się najgorszym możliwym scenariuszem. W zaledwie dwie minuty goście doprowadzili do remisu 64:64, a chwilę później to oni prowadzili 65:64. Emocje sięgały zenitu, a szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali rywale i to Politechnika Poznań cieszyła się z wygranej 77:74 i miejsca w play-offach. A beniaminek z Oleśnicy będzie musiał walczyć o utrzymanie. a

KK Oleśnica - Politechnika Poznań 74:77 (47:40)

KK Oleśnica: Kruk 5, Stach 5, Zuber 1, Malakhau 12, Kilian 3, Piasecki 1, Kuta 6, Suprun 10, Jarmakowicz, Kaczmarek 31.