Dwa zwycięskie mecze szczypiornistów SPR-u Oleśnica

Bartek Michalak
Seniorzy podejmowali ostatni zespół. Goście nie wygrali jeszcze ani jednego ligowego meczu.

Na ławce trenerskiej SPR-u pod nieobecność trenera Grzegorza Wosia zasiadł w zastępstwie Jacek Bolibrzuch. Kolejne minuty tylko pogłębiały wyraźnie widoczną różnicę klas obu zespołów, a przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę. Po kwadransie gry było 13:4, a na koniec pierwszej połowy na tablicy widniał wynik 25:8. Nie inaczej było po przerwie i po jednostronnym pojedynku SPR rozbił rywali 49:13. Wysoką wygraną pożegnał bieżący sezon III ligi na parkiecie hali w Oleśnicy. Ostatni ligowy mecz rozegra na wyjeździe, a przeciwnikiem będzie Krokus Bystrzyca Kłodzka.

SPR - Środa Śl. 49:13 (25:8)

SPR: Leśniak, Naumiec, Kruk, Przedbora 16, Szmidt, Skiba 1, Pietras 3. Kowalski 4, Grela 9, Kiebus 7, Pawłowski 4, Dec 1, Hutnik 2.

Mecz juniorów młodszych z Borem od początku układał się po myśli podopiecznych trenera Pawła Skiby. Na koniec pierwszej połowy mieli oni sześć bramek przewagi. Było 13:7 dla SPR-u. W drugiej odsłonie oborniczanie jednak powoli odrabiali straty. Jeszcze dziesięć minut przed końcem młodzież z Oleśnicy miała zaliczkę czterech trafiań (19:15), ale w 57. minucie rywale zdołali doprowadzić do remisu 20:20. Próbę nerwów lepiej wytrzymali oleśniczanie, ostatecznie ogrywając Bór 22:20. a

SPR - BÓR 13:7 (22:20)

SPR: Bylicki, Brodnicki, Owcarz 1, Hajduk 6, Kocik 3, Kuras, Gierus 1, Jenczelewski 1, Gołąb, Śliwka, Niczypor 3, Frąckowiak 4, Lisowski 3.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0