Dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów Daniela Kowalskiego w sztafetach pływackich

Klaudia Kłodnicka
W zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 letnich dwa medale z drużyną TP Zielona Góra zdobył oleśniczanin- Daniel Kowalski, który od półtora roku trenuje pod wodzą Jacka Miciula.

W drugim dniu mistrzostw Daniel popłynął z kolegami w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym i z czasem 3:21,58 uplasowali się na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal.

W sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym natomiast zdobyli srebrny medal Mistrzostw Polski. Zawodnikom z Zielonej Góry zabrakło tylko 0,12 setnych sekundy do poprawienia dotychczasowego rekordu Polski siedemnastolatków w tej konkurencji.

Indywidualnie Daniel zajął 7. miejsce w kraju w konkurencji 400 m stylem dowolnym i 9.miejsce w konkurencji 100 m stylem motylkowym.