Dominik Kisiel Quartet wystąpi w cyklu „Idzie nowe” Leszka Możdżera!

Maria Kurzyńska
Maria Kurzyńska
Udostępnij:
Już 30 lipca na scenie w podwórku Impartu w ramach cyklu Leszka Możdżera "Idzie Nowe" wystąpi Dominik Kisiel Quartet.

Idzie nowe! Leszek Możdżer przedstawia to wyjątkowy cykl, którego formuła zdecydowanie wykracza poza ramy zwykłego koncertu: Leszek Możdżer postanowił zapraszać do Impartu młodych pianistów – w konfiguracjach, w których czują się najlepiej. Zaproszony gość nie tylko zagra swój set, ale również opowie o sobie, swoim warsztacie, inspiracjach. Towarzyszyć mu będzie Leszek, który zapowiada, że po oficjalnym koncercie chętnie dołączy do muzyków i wspólnie rozpoczną improwizacje.

Dominik Kisiel – pianista improwizator, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureat konkursów solo i z zespołem 'Dominik Kisiel Exploration Quartet’ m.in. 20. LOTOS Bielska Zadymka Jazzowa, NOVUM Jazz Festival 2018.

Autor cyklu koncertów improwizowanych 'PIANOWORKS’. Na swoim koncie ma dwie płyty w kwartecie – 'Exploration’ i 'Live at Radio Katowice’ oraz najnowszy album solowy – ‚STOP’. W 2019 otrzymał nominację do nagrody muzycznej 'Fryderyki’ w kategorii debiut roku.

Dąży do maksymalnego wykorzystania brzmieniowych możliwości fortepianu i poszukuje harmonicznych zależności tworzących naturalnie piękne współbrzmienia.

Skład zespołu:
Liubou Tsudzila – klarnet basowy
Jakub Klemensiewicz – saksofon tenorowy i sopranowy,
Michał Bąk – kontrabas
Dominik Kisiel – fortepian

Muzyka kwartetu oparta o improwizatorskie doświadczenia Kisiela, bazuje na koncepcyjnym podejściu do muzyki – nowa fala z połączeniem jazzowego i klasycznego brzmienia instrumentów dętych, kontrabasu oraz fortepianu.
To interferencja pojedynczych myśli splatających się w całość, otwiera drogę do burzliwych starć oraz medytacyjnych przeżyć. Kompozycje formalnie zapisane, lecz z całkowicie improwizowanym wypełnieniem wymuszają ścisłą komunikację członków zespołu, przez co muzyka za każdym razem pochłania zarówno słuchacza, jak i grających.

Artyści łączą różnorodne środowiska – jazzowe, folkowe, barokowe oraz klasyczne – tworząc niepowtarzalny i świeży akt, którego ogólną koncepcją jest połączenie energetyczne ze słuchaczami i wejście w swego rodzaju medytację uzdrawiającą na poziomie kwantowym.

Idzie nowe! Leszek Możdżer przedstawia: Dominik Kisiel Quartet
30 lipca | godz. 20:00
Impart, scena w podwórku, ul. Mazowiecka 17

Bilety: strefakultury.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Made in Germany. Made in Russia. 1939 - Instalacja art. Jerzego Kaliny

Materiał oryginalny: Dominik Kisiel Quartet wystąpi w cyklu „Idzie nowe” Leszka Możdżera! - Wrocław Nasze Miasto

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie