Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dobroszycka podstawówka już po termomodernizacji (FOTO)

RED
Wczoraj w Dobroszycach odbyło się uroczyste podsumowanie termomodernizacji w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej. Koszt całkowity inwestycji wyniósł ponad 2,7 mln zł.

Na uroczyste zakończenie prac budowlanych przyjechało wielu zaproszonych gości, m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz reprezentująca Urząd Marszałkowski Magdalena Bednarska-Wajerowska, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Damian Mrozek Wykonawcy inwestycji, Radni Gminy Dobroszyce, Sołtysi oraz wielu innych.

Co zostało wykonane?
Jak informuje gmina, po symbolicznym przecięciu wstęgi goście zostali zaproszeni do wnętrza szkoły, gdzie Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek przybliżył etapy zakończonej modernizacji. - Dzięki pozyskanym funduszom unijnym przydzielonym przez Urząd Marszałkowski przystąpiliśmy do termomodernizacji. Po ogłoszeniu przetargu poznaliśmy ostateczny koszt inwestycji, który opiewał na kwotę blisko 2,7 mln zł. W ramach projektu poprawiono parametry cieplne przegród zewnętrznych budynku szkoły, w tym wykonano docieplenie: ścian zewnętrznych przyziemia, ścian zewnętrznych elewacji, docieplenie stropodachów oraz wymianę niespełniających norm cieplnych: stolarki okiennej i stolarki drzwiowej. Ponadto wykonano kompletną wymianę nieekonomicznych i zanieczyszczających powietrze kotłów opalanych węglem. Obecnie w kotłowni pracują nowoczesne kotły opalane paliwem gazowym z lokalnej sieci gazowniczej. Zastosowano również pełną automatyzację sterowania pracą kotłowni oraz wymieniono grzejniki co na nowoczesne, płytowe i wymieniono oprawy oświetleniowe na energooszczędne LED. Na dachu zamontowano fotoogniwa pozwalające na oszczędności energii elektrycznej. W wyniku realizacji projektu oczekuje się osiągnięcia poprawy jakości powietrza poprzez redukcje emisji CO2 o 75,37 %. Ponadto wdrożenie projektu pozwoli na redukcji innych szkodliwych gazów takich jak: SO2 (kg/rok) o 99,45 %, NOX (kg/rok) o 87,44 % , CO (kg/rok) o 99,96 %.Warto wspomnieć iż w związku z gniazdowaniem ptaków takich jak jeżyki czy pustułki oraz trwaniem sezonu lęgowego musieliśmy przystąpić do przygotowania Programu naprawczego w ramach którego zobowiązaliśmy się do zakupu i montażu budek lęgowych. Zgodnie z wymaganiami RDOŚ i opinią Ornitologa zamontowano na elewacji budki lęgowe dla ptaków - dowiadujemy się.

źródło: gmina Dobroszyce

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto