18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dobroszyce po dożynkach (ZDJĘCIA)

KK
Kapela Smyki wprowadziła do amfiteatru dożynkowy korowód
Kapela Smyki wprowadziła do amfiteatru dożynkowy korowód fot. Grzegorz Kijakowski
Po raz pierwszy wszystkie sołectwa z gminy Dobroszyce przygotowały wieńce dożynkowe, które złożyły na rolniczym święcie

Honorata i Michał Pietrzykowie z Olędrów byli starostami tegorocznych dożynek w gminie Dobroszyce.
Małżonkowie mają 20-hektarowe gospodarstwo, na którym uprawiają głównie zboża i kukurydzę. Hodują bydło, tuczniki i kury, a teściowa pani Honoraty w ich wspólnym gospodarstwie także gęsi. – Prosimy o uszanowanie chleba, który jest tak ważny dla każdego rolnika i sprawiedliwe jego dzielenie – zwróciła się do wójta Jana Głowy pani Honorata. A sam wójt przypomniał historię dożynek w Polsce i życzył rolnikom, by ceny ich produktów osiągały były najwyższe. Wrócił też do smutnej historii 2-letniego Olafka, który walczył z chorobą nowotworową. Ta okazała się silniejsza od chłopca.
- Krzepiące w tej historii jest to, że każdy w naszej gminie może czuć się bezpiecznie, bo wszyscy solidarnie pomagaliśmy chłopcu w walce z chorobą - mówił Jan Głowa. Z kolei starosta Zbigniew Potyrała stwierdził, że mimo tego, iż niedzielne dożynki to święto przede wszystkim rolników, działkowców i sadowników warto było zwrócić uwagę także na zmiany, jakie zachodzą w ostatnich latach w gminie Dobroszyce. Na nowe drogi, wyremontowane szkoły, salę sportową i wiele innych przejawów dobrego zarządzania gminą.
- A dzisiejsza pogoda to podziękowanie nieba za wasz całoroczny trud - spuentował starosta.
Już po części oficjalnej, podczas której symboliczne bochenki chleba trafiły do wszystkich zaproszonych gości, scenę zdominowały miejscowe zespoły (Uśmiech, Leszczynki i Sąsiadeczki), które powitalną pieśń zaśpiewały jednym głosem. Po południu na scenie pojawił się zespół śpiewający covery grupyAbba, a wieczorem legendarni Skaldowie. Organizatorami tegorocznych dożynek byłi Gminne Centrum Kultury oraz sołectwo Białe Błoto.

Najpiękniejsze posesje w gminie już wybrane

Maria Wala, szefowa komisji społecznej w dobroszyckim samorządzie, po raz jedenasty szefowała gremium rozstrzygającemu, która z posesji w gminie jest najpiękniejsza. – Słowa podziękowania należą się tym, którzy otwierają swoje posesje, by pokazać, co w nich najpiękniejsze – mówiła pani Maria, zachwycając się tym, czym pochwalili się uczestnicy tegorocznej edycji konkursu.
W kategorii zabudowa jednorodzinna pierwsze miejsce zajęli Beata i Tomasz Jędrzejczykowie z Dobroszyc. Na podium znaleźli się też Beata Kubicka z Łuczyny oraz Elżbieta i Bogusław Polowczykowie z Dobroszyc. W kategorii gospodarstwo domowe najwyżej oceniono gospodarstwo Małgorzaty i Mieczysława Morusów z Sadkowa, a drugie miejsce zajęła Justyna Grzesznik z Mękarzowic.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto