(© fot. II Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy)

2 grudnia w X LO we Wrocławiu odbył się Finał Strefy Wrocławskiej w nowej konkurencji: Koszykówce 3x3. W turnieju mogli występować tylko uczniowie klas pierwszych. Wystartowali w nim uczniowie II LO w Oleśnicy.

- Nasze dziewczęta niestety musiały uznać wyższość rywalek i ostatecznie zajęły szóste miejsce - informuje liceum. - Chłopcy przysporzyli nam wielu emocji. Swój pierwszy mecz w grupie przegrali z drużyną XII LO z Wrocławia i aby awansować do półfinału jako czwarta drużyna musieli wygrać drugi mecz z I LO z Milicza różnicą minimum 10 punktów. Wygrali ten pojedynek 21 do 3 i awansowali jako czwarta drużyna do dalszej rundy - relacjonuje drugi ogólniak.

W półfinale pokonali zespół XVII LO z Wrocławia. Finał z gospodarzami X LO oleśniczanie rozpoczęli bardzo dobrze 4:0 dla II LO. Potem przeciwnicy doprowadzili do remisu i przy stanie 11:11 dwa błędy oleśniczan spowodowały, że rywal odskoczył na 4 pkt. Mecz zakończył się wynikiem 15:19 dla X LO i to ta drużyna pojedzie do Wałbrzycha na Finał Dolnośląski.

Opiekunem drużyn był Adam Wójcik.

Składy drużyn: dziewczęta: Martyna Rogowska I b, Oliwia Stankiewicz Id, Julianna Taciak Ib, Oliwia Łukowicz I c; chłopcy: Adrian Susidko I gd, Mateusz Wyrwał Igd, Karol Kula I gc, Jan Cholewo Ib.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!