Dla Nikodema pobiegli wokół stadionu w Twardogórze

W miniony piątek- 3 maja odbył „Bieg wokół Stadionu”, który miał miejsce na stadionie miejskim w Twardogórze. Organizatorem był klub sportowy Diament.

O godzinie 10 na starcie stanęli najmłodsi uczestnicy. Natomiast w samo południe wystartowali zawodnicy, którzy mieli do pokonania dystans 10 km i 5 km. Jako pierwszy na mecie zameldował się zwycięzca biegu na 5 km Emil Sudolski z Oleśnicy (17:18). Wśród pań wygrała Daria Zborowska z Kobylej Góry (21:06). Dystans 10 km najszybciej pokonał Michał Przerwa z Ostrowa Wlkp. ( 34:38), a wśród pań Anna Czerw z Trzebnicy (41:13).

- To już tradycja. 3 maja bieg w Twardogórze. Po raz trzeci wystartowałem, po raz trzeci wygrałem. Dziękuję za zaproszenie na bieg organizatorom Kasi i Mateuszowi Szczepaniak, jak zawsze było miło. Co roku podnosicie sobie poprzeczkę, super impreza i atmosfera, za rok się znowu widzimy - powiedział M. Przerwa, zwycięzca biegu głównego.

W kategorii Nordic Walking na dystansie 5 km wygrał Marek Zbyryt z Nowej Rudy (32:26), a wśród pań triumfowała Halina Zbyryt również z Nowej Rudy (36:12). Trasa biegu prowadziła malowniczymi uliczkami osiedla wokół stadionu. Każdy z uczestników na mecie otrzymał pamiątkowy medal, a dla najlepszych czekały puchary, które wręczali organizatorzy- Katarzyna i Mateusz Szczepaniakowie, burmistrz Twardogóry- Paweł Czuliński oraz główny sponsor- Jan Krochmal.

Podczas imprezy została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie „stópek” Nikodema Targoni z Twardogóry. W biegach dziecięcych i młodzieżowych udział wzięło 140 zawodników. Na starcie biegu głównego stanęło 182 osoby.