Czwórka medalistów z drugiego ogólniaka

Adam Besz
10 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Ligi LA 2019. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego zdobyli w nim cztery medale.

Jagoda Schubert zdobyła złoto w rzucie dyskiem na odległość 28,52 m. Tetiana Van-Tsyn- Zhan – złoto w rzucie oszczepem na odległość 30,08 m. Patryk Martynowicz również zdobył złoto w skoku wzwyż na wysokość 178 cm. Nina Krzywańska zdobyła srebro w rzucie oszczepem na odległość 23,20 m (wyższa kategoria wiekowa). Dobry wynik uzyskał też Eryk Moździerz w skoku wzwyż – 170 cm, zajmując miejsce tuż za podium.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja dziewcząt zajęła 8. miejsce na Dolnym Śląsku, a reprezentacja chłopców 6 miejsce.

Drużyna dziewcząt: J.Galik, N.Gałka, S.Gradowska, A.Hołuj, W.Kozakiewicz, E.Olszańska, O.Olszańska, N.Plefko, A.Statnik, J.Schubert, T. an-Tsyn-Zhan, N.Krzywańska.

Drużyna chłopców: B.Bilski, P.Cepuch, P.Jakubik, M.Lucer, M.Marczak, P.Martynowicz, P.Mika, M.Mosiak, E.Moździerz, M.Waga, S.Zieliński.