Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Coraz więcej dzieci rodzi się w oleśnickim szpitalu

KJ
Coraz więcej dzieci przychodzi na świat w naszym mieście. W tym roku padł rekord urodzeń w oleśnickim szpitalu. A ile urodzeń, zgonów i małżeństw odnotowano w mijającym roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Oleśnicy?

W minionym roku, 15 listopada w Powiatowym Zespole Szpitali z siedzibą w Oleśnicy urodziła się Patrycja Klein. Dziewczynka przyszła na świat jako tysięczne niemowlę, które urodziło się w oleśnickiej placówce. Rodziców Patrycji, Aleksandrę i Michała Kleinów z Oleśnicy, odwiedzili przedstawiciele dyrekcji szpitala, lekarze Łukasz i Gizela Jagielscy oraz były już starosta Wojciech Kociński. Były upominki i gratulacje, a świeżo upieczona mama podkreślała bardzo dobrą opiekę, którą otrzymała na oddziale.

Ówczesny dyrektor szpitala Kamil Dybizbański mówił wówczas, jak ważnym wydarzeniem jest osiągnięcie takiej liczby urodzeń. Od lat rocznie w oleśnickim szpitalu na świat przychodziło rocznie ok. 650 dzieci. 2018 roku zakończył się 1140 porodami, a już wiadomo, że 2019 rok zakończy się kolejnym rekordem. Do dzisiaj liczba porodów sięgnęła 1430. Dyrektor PZS w Oleśnicy Krzysztof Wywrot nie kryje zadowolenia i zdradza, że to właśnie kierunek w którym placówka chce podążać. - Planujemy także remont oddziału neonatologicznego, tak aby stworzyć jeszcze lepsze warunki - mówi dyrektor.

Jak się okazuje w mijającym 2019 roku rodzice najchętniej nadawali swoim dzieciom imiona: dla dziewczynek: Julia, Hanna, Maja, Maria, Aleksandra, Zuzanna, Zofia, Antonina, Helena, Lena, a dla chłopców: Antoni, Jakub, Franciszek, Aleksander, Stanisław, Jan, Filip, Mikołaj, Nikodem, Wojciech. W okresie od 1 stycznia do 30 listopada w Urzędzie Stanu Cywilnego Oleśnica sporządzono natomiast 1459 aktów urodzenia, 285 aktów małżeństwa i 507 aktów zgonu.

- Należy przy tym pamiętać, że na te sumy składa się rejestracja zdarzeń urodzenia, małżeństwa i zgonu, które nastąpiły na terenie właściwości USC, czyli miasta i gminy Oleśnica i gminy Dobroszyce, a także zdarzeń, które zostały wpisane w polski rejestr stanu cywilnego, np: przysposobienia czy transkrypcja aktów co przekłada się na około 6 procent aktów w wyżej wymienionym okresie - wyjaśnia Marzena Graczyk z Urzędu Miasta Oleśnicy.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto