Chrobry zdetronizowany przez oleśnicki SPR

Dobrą grą piłkarze SPR-u zdobyli uznanie młodych kibiców
Dobrą grą piłkarze SPR-u zdobyli uznanie młodych kibiców fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
SPR Oleśnica we własnej hali lepszy od lidera tabeli

Już od pierwszych minut kibice oglądali zaciętą walkę bramka za bramkę (5:4 w 10. minucie). W kolejnej akcji zmarnowany przez gości z Głogowa rzut karny, pozwolił oleśniczanom odskoczyć na dwie bramki. Kolejne minuty też należały do zawodników Grzegorz Wosia, którzy poszli za ciosem i na kon iec pierwszej połowy SPR prowadził 14:9.

Nerwowa końcówka
Pięciobramkowa zaliczka okazała się zbyt mała, aby zapewnić spokój do końca drugiej części meczu. Jeszcze kwadrans przed końcem było 21:17. Potem przyszła jednak seria nieskutecznych ataków, co wykorzystali głogowianie, zbliżając się na jeden punkt.
To oznaczało niezwykle emocjonujące ostatnie minuty. W 56. minucie z siódmego metra spudłował Adam Dec, a za moment przyjezdni doprowadzili do remisu 24:24. Ostatnie słowo należało jednak do SPR-u Oleśnica. Rzucona w odpowiedzi bramka Konrada Przedbory okazała się tą zwycięską i przypieczętowała wygraną 25:24.