Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bierutów. Jakie działania podjęła gmina w związku z koronawirusem?

Redakcja
Burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki przedstawił, jakie działania do tej pory zostały podjęte w walce z groźnym koronawirusem.

Działania już na początku sytuacji kryzysowej w Polsce oraz w związku z wprowadzeniem stanu epidemiologicznego na terenie kraju, polegały m.in. na zwołaniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Podjęto szereg działań mających na celu przygotowanie Miasta i Gminy na nadchodzący trudny okres. Przy współpracy osób decyzyjnych oraz wszystkich mieszkańców objętych kwarantanną, do dnia dzisiejszego udało nam się uniknąć bezpośredniego zagrożenia jakim jest wirus Sars-Cov-2 - przekazuje burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki.

Jakie inne działania zostały podjęte przez włodarza Bierutowa? Jak czytamy w oficjalnym komunikacie na terenie gminy wyznaczono oraz przygotowano miejsca do kwarantanny dla mieszkańców powracających z zagranicy, przeprowadzono specjalistyczną dezynfekcję wszystkich szkół, przedszkoli oraz hali widowiskowo-sportowej na terenie gminy. Wspólnie z M-GOPS została przyjęta pierwszą partię żywności z Banku Żywności z Wrocławia, która przy wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierutowie przekazywana będzie mieszkańcom gminy. Ponadto na bieżąco koordynowana jest współpraca z Miejsko -Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w celu objęcia opieką osób starszych, osób niepełnosprawnych oraz rodzin w trudnej sytuacji finansowej.

Zaopatrujemy w środki do dezynfekcji powierzchni, środki do dezynfekcji rąk, rękawiczki, maseczki, okulary i kombinezony ochronne, które pomocne są podczas działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się zakażenia. Zakupione środki na bieżąco przekazywane są do jednostek gminnych, ZP ZOZ-u oraz Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do KSRG

- przekazuje Sawicki.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto