Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bardzo różne obrazki w Galerii Sztuki Współczesnej

Znawca
Znawca
redakcja
W dniu 1 kwietnia 2011 r. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku odbył się wernisaż malarstwa Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego.

Wystawa jest zatytułowana "Bardzo różne obrazki". Ten tytuł to wynik przedmiotu zainteresowań artysty, dla którego wszystko co jest w zasięgu wzroku autora staje się tematem obrazu: fragmenty codzienności, proste, zwyczajne przedmioty, odwiedzane miejsca. A wszystko to namalowane mocnymi nasyconymi kolorami w sposób nierzeczywisty czasem, ale odzwierciedlający wewnętrzny porządek autora.
Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki urodził się w Prudniku w 1946 r. Studiował malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (dzisiaj Akademia Sztuk Pięknych) we Wrocławiu w latach 1965-1971, w pracowni prof. E. Gepperta. Od ukończenia studiów pracuje w niej jako pedagog i wykładowca, a w latach 1990-1993 pełnił funkcję rektora tej uczelni. Jest profesorem i prowadzi dyplomującą pracownię malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. W latach 1997-2010 prowadził pracownię malarstwa i rysunku na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.Czynny artystycznie. Od chwili ukończenia studiów brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m. in. Niemcy, Austria, Hiszpania, Holandia, Francja, Grecja. Jest autorem ponad sześćdziesięciu wystaw indywidualnych: we Wrocławiu, Krakowie, Berlinie, Warszawie, Rzymie, Lipsku, Tokio, Elblągu, Rzeszowie, Wałbrzychu, Częstochowie, Słupsku, Obornikach Śląskich, itd. Jego prace znajdują się w kolekcjach i zbiorach prywatnych, publicznych i muzealnych w kraju i za granicą. Uprawia malarstwo i rysunek.Uzyskał czternaście nagród i wyróżnień za działalność artystyczną i za dydaktykę. Najważniejsze z nich to: Indywidualna Nagroda Ministra Kultury i Sztuki w 1993 oraz w 1998 r. i I Złota Paleta na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Malarstwa w Cagnes sur Mer we Francji w 1995 r.Do wystawy Galeria wydała katalog.
Ekspozycja będzie czynna do 1 maja 2011 r.
"Salon Młodych"
Także w dniu 1 kwietnia 2011 r. o godz. 18.00 w Salonie Młodych otwarta zostanie wystawa prac dzieci i młodzieży z Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku zatytułowana „Małysz w malarstwie i malarstwo bez Małysza" - 20.lecie Pracowni Rysunku i Malarstwa im. Adama Małysza Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku, kierowanej przez artystę malarza prof. Pawła Lewandowskiego-Palle. Jest to wystawa jubileuszowa związana z dwudziestoleciem pracowni plastycznej działającej w Miejskim Centrum Kultury.Pracownia Rysunku i Malarstwa Miejskiego Centrum Kultury powstała we wrześniu 1991 r. jako wspólna inicjatywa ówczesnego dyrektora Piotra F. Krajniaka oraz - do dziś prowadzącego Pracownię - artysty malarza, prof. Pawła Lewandowskiego-Palle, pracownika naukowo - dydaktycznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.Pierwsze zajęcia przeprowadzone zostały 5 października 1991 r. Podstawą programu Pracowni było i jest studium rysunkowe i kolorystyczne martwej natury. Największym sukcesem - zdobycie GRAND PRIX w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Dziecka i Młodzieży w macedońskiej Bitoli w 1997 roku. Prace dzieci były eksponowane na wszystkich kontynentach oprócz Australii.Pracownia, zarówno indywidualnie jak i zbiorowo, jest laureatem najważniejszych konkursów w kraju i na świecie.W ciągu 20 lat działalności kształciło się w niej około 500 adeptów. Od 1 stycznia 2001 r. nosi imię Adama Małysza.
Wystawa będzie czynna do 1 maja 2011 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bardzo różne obrazki w Galerii Sztuki Współczesnej - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto