3 grudnia w Bibliotece Pod Pegazem w Oleśnicy, odbyło się spotkanie z pisarką książek dla dzieci – Justyną Bednarek. Autorka rozpoczęła spotkanie od wyrecytowania wierszyka, który napisała w wieku 6 lat na urodziny dla swojej mamy.

- Autorka opowiadała o swoich książkach i czytała ich fragmenty. Pisząc książki stara się zawsze wstawić „ziarenka prawdy”, i tak prototypem dobrej czarownicy w książce „Babcocha”, była niania autorki, pani Cecylia. Inspiracją do napisania całej serii książek o skarpetkach, była historia prawdziwa: Pani Justyna widziała na ulicy jedną skarpetkę, dokładnie taką, jaka zginęła jej w ostatnim praniu. W swoich książkach porusza też problemy wyrzucania śmieci nie tam, gdzie trzeba oraz ich segregacji. Odbyła się rozmowa, w której uczniowie starali się odpowiedzieć na pytania: czy jest się czego bać w realizacji marzeń, jak można zmienić świat jednym życzeniem? W części warsztatowej uczestnicy robili skarpetki, które potem wykorzystali w teatrzyku - poinformowała biblioteka.

źródło: Biblioteka Pod Pegazem

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!