Akademia Piłkarska Oleśnica świetnie rozpoczęła sezon

3 mecze, 3 zwycięstwa – 34 bramki – 3 razy lider, tak wygląda sytuacja Akademii Piłkarskiej Oleśnica po inauguracji sezonu 2019/2020.

Bardzo udana inauguracja sezonu w wykonaniu zawodników APO, w minioną sobotę grupa trampkarzy oraz młodzików wyruszyła do Trzebnicy, by na trudnym terenie powalczyć o 3 punkty.

Jako pierwsi na boisko przy ul. Sportowej w Trzebnicy, wybiegli zawodnicy Dolnośląskiej ligi trampkarzy pod wodzą trenera Michałczyka. - Całe 80. minut toczyło się pod nasze dyktando. Od początku narzuciliśmy własne warunki gry, poskutkowało to wynikiem 3:0 do przerwy. Zawodnicy bardzo dobrze realizowali zadania powierzone przeze mnie przed meczem. Druga połowa była potwierdzeniem dominacji, choć niekoniecznie mogę być z niej zadowolony. Wielu zawodników zaczęło grać zbyt indywidualnie, brakowało podejmowania optymalnych decyzji. Trzy punkty i gra w obronie cieszą, wiemy nad czym pracować przed kolejnymi meczami ligowymi - relacjonuje trener Kacper Michałczyk. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:0 dla drużyny gości.

Bramki: Jakub Markowski x4, Miłosz Putowski x2, Filip Żyła x2, Igor Kapica

APO: Dorian Bugaj - Bartosz Wdowski, Damian Nowak, Michał Sawicki, Michał Płonka - Oliwier Grzeszczakowski, Michał Wróblewski, Hubert Wawrzyniak, Miłosz Putowski - Wiktor Bielecki, Jakub Markowski
Rezerwowi: Marcin Peniuk, Igor Kapica, Maciej Witczak, Filip Żyła.

W drugim meczu tego dnia podziwiać mogliśmy podopiecznych trenera Nikity Medvedieva z IV okręgowej ligi młodzika. - Nasi zawodnicy zaprezentowali się fantastycznie. Przez cały mecz kontrolowaliśmy przebieg gry, narzuciliśmy swój styl i swoje tempo. Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków. Zagraliśmy zespołowo, widać było chęć walki – nie odpuszczaliśmy żadnej piłki, graliśmy do końca - komentuje trener Medcediev. Dobra postawa zawodników na boisku poskutkowała wysokim zwycięstwem Polonia Trzebnica vs APO 1:18.

Bramki: Biernat x3, Gorczyca x6, Rosiński x1, Łazarski x2, Bęben x2 , Węgrzyński x4

APO: Bałd Szymon, Pyta Aleks, Rosiński Bartek ,Janicki Bartek, Węgrzyński Alan, Bęben Kamil, Bielak Oliwier, Łazarski Oliwier, Biernat Mateusz.
Rezerwowi: Gorczyca Maciej ,WOŚ Maksymilian.

Posługując się piłkarskim slangiem, przysłowiową „truskawką na torcie” był niedzielny występ seniorów. Drużyna seniorów APO rozpoczęła walkę o punkty, wyjazdowym meczem z zespołem UKS Postolin. Na stadionie w Miliczu kibice obejrzeli łącznie 9 bramek, z czego autorami 8 byli zawodnicy Akademii Piłkarskiej Oleśnica.
UKS Postolin – AP Oleśnica 1:8.

APO: Wójciak, Gołąb, Czarnowski, Krzesiński, Sobol, Kryczka Ł., Kryczka M., Żurek, Wierzchowski, Konarski, Ropuszyński
Rezerwowi: Kowiel, Kucharek, Zięba, Wójcik, Szymański

Bramki: Konarski x3, Kryczka Ł. X2, Gołąb, Żurek, Kowiel.