A-klasa: pierwsza wygrana na koncie Widawy [ZDJĘCIA]

W niedzielne popołudnie piłkarze Widawy Bierutów na własnym boisku podejmowali Błękitnych Siedlce. Po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa cieszyli się bierutowianie 5:1.

Podopieczni Pawła Jarząba objęli prowadzenie po trafieniu Sebastiana Rachwała, który strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza gości. Chwilę później bierutowianie cieszyli się z drugiej bramki. Prostopadłe podanie Daniela Magiery na bramkę zamienił Szczepan Wróblewski. Kilka minut potem po kontrataku kontaktowego gola zdobyli goście i przy takim wyniku obie drużyny schodziły na przerwę.

Druga odsłona idealnie rozpoczęła się dla piłkarzy Widawy. W polu karnym faulowany był Magiera i sędzia odgwizdał "jedenastkę". Rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany. Bramka numer cztery wyłożenie piłki przez Tomasza Nowaka na pustą bramkę do Magiery, który z bliskiej odległości się nie pomylił.

W końcowej fazie meczu golkiper Błękitnych przed polem karnym faulował Magierę za co został ukarany czerwoną kartką. Rzut wolny wykonywał Brajan Pluta, jego uderzenie wybił jeden z graczy gości, ale zrobił to tak niefortunnie, że piłka znów trafiła pod nogi Pluty, który tym razem precyzyjnym strzałem zdołał pokonać bramkarze gości.

Widawa: Serafin - Świątek, Ćwiek, Skura(55' Pluta), Fenik, Nowak, Szczypkowski(55' Chirowski), Walendzik(65' Matuszak), Wróblewski, Magiera(78' Janeczek), Rachwał(60' Gajewski).