A-klasa: hit na remis, dobra passa Dębu i Widawy trwa

Po minionej kolejce Dąb Dobroszyce zrównał się punktami z wiceliderem, a do pierwszego miejsca traci tylko “krok”.

Zespół z Dobroszyc nie dał szans Wratislavii Wrocław, zwyciężając 4:1 na jej boisku. Bohaterem dobroszyczan w tym spotkaniu został Wojciech Zalewski, którzy aż trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, asysty przy wszystkich bramkach Zalewskiego zaliczył Michał Zięba. Jednego gola do zwycięstwa dorzucił Miłosz Bolaczek, któremu asystował Zalewski. Była to siódma wygrana Dębu z rzędu.

Dąb: Kruszyński - Holak(86' E.Zięba), Koniarczyk, M.Zięba, Bolaczek(80' Jureczko), Klimkowski(78' Płuciennik), Kuraś, Łacny(60' Mazur), Pydymowski, Michał Surma(75' Maciej Surma), Zalewski(83' Grab).

Wygrana w doliczonym czasie
Trzy punkty zgarnęli piłkarze Widawy Bierutów, pokonując na wyjeździe 3:2 MKSSiechnice. Jako pierwsi w 37 minucie prowadzenie objęli gospodarze, ale długo się z niego nie cieszyli, bo dwie minuty później do remisu doprowadził Sebastian Rachwał. Bierutowianie znów musieli gonić wynik, bo w 66 minucie przegrywali 1:2. Chwilę wcześniej jeden z zawodnik MKS-u został ukarany czerwoną kartką. Na dziewięć minut przed końcem meczu znów był remis po bramce Rachwała. Szalę zwycięstwa na swoją stronę Widawa przechyliła po bramce w doliczonym czasie gry, kiedy to Tomasz Nowak posłał futbolówkę z rzutu wolnego w samo okienko bramki.

Widawa: Serafin - Świątek, Ćwiek, Skura, Walendzik(80' Matuszak), Chirowski(64' Nowak), Janeczek, Pluta, Szczypkowski(75' Gajewski), Wróblewski, Rachwał(89' Szczepański).

Hit na remis
Starcie lidera z wiceliderem zakończyło się remisem 2:2. Dla aktualnego lidera, którym jest Lotnik Twardogóra dwie bramki zdobył Łukasz Nowak. Ciężki okres mają zawodnicy Grzegorza Maligi, którzy w najbliższym spotkaniu zmierzą się z Dębem Dobroszyce.

Lotnik: Starczewski - Lizak, Nowak, Skorupa, Fajkowski, Rusiecki, M.Lotka, Leszczyński, Jasek(65' Golimowski), Domian(71' B.Lotka), Jarząb(58' Grzesiak).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani