A-klasa: derby dla Dębu, Widawa rozbiła rywali

Hitowe starcie pomiędzy Dębem Dobroszyce i Lotnikiem Twardogóra dało wygraną dobroszyczanom. Z kolei Widawa Bierutów rozbiła Wratislavię.

W niedzielne przedpołudnie emocji w Dobroszycach nie brakowało, gdzie obecny lider- Lotnik Twardogóra mierzył się z miejscowym Dębem. Gospodarze zwyciężyli 1:0 i zrównali się punktami z obecnym liderem- Zenitem Międzybórz.

Jedyna bramka w tym spotkaniu przesądzająca o tym, kto zgarnie komplet punktów padła na dwanaście minut przed zakończeniem meczu. Emil Zięba przejął piłkę w środku pola i zdecydował się na samodzielny rajd, który zakończył idealnym podaniem do Jarosława Klimkowskiego, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości. Podrażniony Lotnik chciał odrobić straty, lecz szczelna defensywa Dębu na to im nie pozwoliła. W doliczonym czasie Karol Makowiczuk z Lotnika został ukarany czerwoną kartką.

Dąb: Załachowski - Holak, E.Zięba, M.Zięba, Bolaczek, Kasina(65' Maciej Surma), Klimkowski(85' Konica), Kuraś, Łacny(55' Grab), Pydymowski, Michał Surma.

Lotnik: Larwiński - Nowak, Babirzecki, Skorupa, Fajkowski, M.Lotka, B.Lotka(57' Jarząb), Leszczyński, Jasek(79' Golimowski), Grzesiak(68' Makowiczuk), Domian.

Widawa na piątkę
Zespół z Bierutowa pokonał na własnym boisku 5:1 Wratislavię Wrocław. Po niespełna pół godzinie gry wynik otworzył Sebastian Rachwał. W ostatniej minucie pierwszej połowy rezultat podwyższył Marcin Walendzik.

Początek drugiej odsłony to kontaktowe trafienie ze strony gości, ale tylko na tyle było ich stać w tym spotkaniu. Cztery minuty później Krzysztof Skura po efektownym rajdzie trafił na 3:1. Trzydzieści minut później ten sam zawodnik miał już na koncie dwie bramki, ponieważ po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się w polu karnym rywali. Pięć minut potem także o kornerze wynik ustalił Mateusz Matuszak. W tabeli podopieczni Pawła Jarząba znajdują się na czwartym miejscu z 21 punktami na koncie.

Widawa: Serafin - Walendzik(83' Świątek), Ćwiek, Fenik, Pluta, Janeczek, Chirowski(83' Matuszak), Magiera(55' Szczypkowski), Skura, Wróblewski, Rachwał(46' Bezak).