A-klasa: Dąb pewnie wygrywa, Lotnik po raz pierwszy poległ

Miniona niedziela to szósta kolejka na A-klasowych boiskach. Pierwszą porażkę w sezonie poniósł Lotnik Twardogóra.

Dąb na fali
Kolejne trzy punkty zgarnęli piłkarze Dębu Dobroszyce, pokonując 4:1 Dolomit Chwałowice. Łupem bramkowym w szeregach zespołu z Dobroszyc podzielili się Adrian Holak oraz Miłosz Bolaczek, którzy dwukrotnie pokonali bramkarza gości.

Dąb: Kruszyński - Holak, Mazur, Bolaczek(83' Karkulowski), Zięba, Kasina(62' Michał Surma), Łacny(46' Koniarczyk), Pydymowski, Maciej Surma, Mateusz Surma(46' Klimkowski), Zalewski.

Po raz pierwszy polegli
Pierwszej porażki w tym sezonie doznał Lotnik Twardogóra, ulegając 2:4 rezerwom Sokoła Marcinkowice. Po dziesięciu minutach gry twardogórzanie prowadzili 2:0 po trafieniach Krystiana Jarząba oraz Michała Lotki. Jak się później okazało były to miłe złego początki, bo sześć minut później gospodarze strzelili kontaktowe trafienie, a po zmianie stron znaleźli sposób na zdobycie jeszcze trzech bramek. Ostatnie osiem minut Lotnik grał w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką napominany został Z.Rusiecki.

Lotnik: Larwiński - Wlazło, Nowak, Golimowski, Skorupa, Fajkowski, Rusiecki, M.Lotka, Jasek, Jarząb, Kocemba(72' B.Lotka).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani