Sukces uczniów I LO w biegach na orientację [ZDJĘCIA]

Dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy zajęły pierwsze, a chłopcy trzecie miejsce w Finale Dolnośląskim Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach na Orientację.

Przed tygodniem w Parku Szczytnickim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach na Orientację. I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy w kategorii K 19 reprezentowały zawodniczki, wyłonione podczas zawodów półfinałowych: Aleksandra Machelak 2A, Wiktoria Pierzga 2A, Agata Strycharczyk 2B, Bogumiła Marczewska 2B oraz Laura Świerczyńska 1A.

Dziewczęta miały do pokonania 3300 m i znalezienie 15 punktów kontrolnych. Chłopcy w składzie: Jan Gorzelak 1A, Mikołaj Oganiaczyk 1A, Wiktor Adamczyk 1A i Maciej Danik 1A w kategorii M 19 stawali na starcie 3600 m trasy, na której znajdowało się 20 punktów kontrolnych.

W klasyfikacji generalnej zespół dziewcząt I LO okazał się bezkonkurencyjny! Dziewczęta zajęły I miejsce w klasyfikacji drużynowej w województwie dolnośląskim. Indywidualnie srebrny medal zdobyła Laura Świerczyńska, a brązowy Aleksandra Machelak! Z kolei chłopcy wywalczyli trzecią lokatę.

- Cieszy ponadto fakt, że wszystkie zawodniczki i zawodnicy naszego liceum startujący w zawodach, uzyskali prawo do ubiegania się o stypendium sportowe - relacjonuje opiekun Ewa Świerczyńska.