Oleśnica: Popłynęli szybko jak Torpeda

Za nami druga edycja pływackich zawodów Torpeda Cup. Dopisała frekwencja i sportowe emocje!

Torpeda, gospodarz zawodów, największe powody do radości miała drużynowo, zwyciężając w sztafecie 8 x 50m stylem dowolnym. W składzie Michał Kwaśny, Adrianna Szwabińska, Julia Janik, Karol Krzekotowski, Aleksandra Pilarek, Maria Krzywak, Wojciech Kuras i Sebastain Kołodziejczyk z czasem 3:41.13 i zaliczką 9 sekund nad drugim miejscem pewnie triumfowała w tej konkurencji. Drugi był Wankan legnica (3:50.41), a trzecie miejsce zajął Rekin Świebodzice (3:51.53).

Ogromnych emocji przysporzył też wyścig australijski, w którym rywalizowało sześcioro najlepszych pływaków w danej kategorii. – W rocznikach 2005-2003 do finału doszły Adela Piskorska i Adrianna Szwabińska. Ta druga wygrała finał i cały wyścig. Wśród chłopców płynął Wojtek Kuras, który odpadł po trzecim wyścigu – mówi Wojciech Zawadzki, trener pływaków Torpedy.

Mistrzowskie starcie
W rocznikach 2002-1999 w finale doszło do wielkiego starcia Sebastiana Kołodziejczyka z Torpedy oraz Bartosza Piszczorowicza z Włókniarza Kalisz. Obaj mierzyli się wcześniej na 50 i 100 m w stylu dowolnym (raz lepszy był oleśniczanin, raz jego konkurent). – Był to wyścig najlepszych zawodników Torpeda Cup, medalistów Mistrzostw Polski ,z którego zwycięsko wyszedł Sebastian i tym samym obronił tytuł z pierwszej edycji – mówi dumny z podopiecznego trener Zawadzki. Wybrano też najlepszych zawodników imprezy. W swojej kategorii zwyciężyła Adrianna Szwabińska, a Wojciech Kuras i Sebastian Kołodziejczyk zajęli drugie miejsca. Torpeda zdobyła w sumie 25 medali. Atol dorzucił do oleśnickiego dorobku 11 krążków. Trenera Torpedy cieszą jednak przede wszystkim wyniki. – Mamy kilkupływaków, których wyniki po tych zawodach dają im miejsca w pierwszej trójce w Polsce – puentuje Zawadzki.

Liczba Torpedy - 433

pływaków z 26 klubów z całej Polski popłynęło w II Torpeda Cup.Byli wśród nich zawodnicy m.in. z Wrocławia, Konina, Kalisza, Legnicy, Rawicza, Świebodzic, Pajęczna i Oświecimia. Gospodarze, Torpeda Oleśnica, wystawiła reprezentację liczącą 31 młodych pływaków. Drugi z oleśnickich klubów, MKP Atol zgłosił do zawodów 15 swoich podopiecznych.