Zawodnicy Oleśniczanki w kadrze województwa

Adam Besz
Na Stadionie Lekkoatletycznym w Poznaniu w dniach 10-12 lipca odbyła się 25. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U-18.

Do kadry województwa Dolnego Śląska powołano trzech zawodników WKS-u Oleśniczanki: Michała Pytla, Dawida Kałwińskiego oraz Tomasza Maćkałę. Najlepszy start w zawodach zanotował Michał Pytel, który na dystansie 3000 metrów z wynikiem 8:51:45 poprawił swój rekord życiowy, zajmując drugie miejsce i przegrywając minimalnie na finiszu złoty medal.

Dawid Kałwiński na dystansie 800 metrów w eliminacjach zajął szóste miejsce z wynikiem 2:01:47. Natomiast Tomasz Maćkała zadebiutował w skoku o tyczce i w eliminacjach zajął 14 miejsce z wynikiem 2.80 m, co jet jego nowym rekordem życiowym.

Województwo dolnośląskie w rywalizacji województw zajęło drugą lokatę. Zawodnicy Oleśniczanki zdobyli 8 punktów, które pozwoliło wywalczyć reprezentacji naszego województwa wysokie drugie miejsce w Polsce.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani