Znamy już zwycięzcę tegorocznej edycji naszego plebiscytu na Osobowość Roku 2012. Laureatem został sołtys Brzezinki Przemysław Mamrot. Na podium znaleźli także ksiądz Piotr Semeniuk i działaczka Akademii Przyszłości Joanna Wójcik. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim nominowanym do tytułu.

Za co zostali nominowani?

Kazimierz Bruzdewicz
Za dzielenie się wiedzą o historii Oleśnicy. Tych, przed którymi pan Kazimierz odkrył tajemnice miasta, trzeba już liczyć w setkach. Z nim Spacerek po Oleśnicy to czysta przyjemność.

Barbara Bartczak
Za pasję podróżowania. Bez All Inclusive i z dużą dawką adrenaliny. W 2012 roku z biletem w dłoni i jedną walizką przemierzyła setki kilometrów. Od Birmy po Tajlandię. Całkiem sama.

Krzysztof Cieślak
Za bezgraniczną miłość do ziemi i odwagę. Pan Krzysztof nie tylko świetnie radzi sobie w gospodarstwie. W swojej wsi został bohaterem, gdy złapał złodziejkę buszującą po Smardzowie.

Roman Dziuba
Za wizję kierowania przedsiębiorstwem. Choć czasy dla biznesu nie są łatwe, dyrektor Dziuba zdecydował o rozbudowie GKN-u. Dzięki niemu załoga firmy nie zostanie uszczuplona.

Tomasz Idziorek
Za trzy dekady w barwach Pogoni Oleśnica. Symbol oleśnickiego futbolu. Związany z MKS-em na dobre i na złe. Wciąż aktywny bramkarz, a także trener.

Jadwiga Kalcowska
Za taneczne rytmy, którymi zaraża od 20 lat. Dzięki pani Jadwidze Bierutów tańcem stoi. Tą miłość instruktorka przekazuje kolejnym pokoleniom najmłodszych.

Tomasz Kornalewski
Za tak niespodziewany, co udany kulturystyczny debiut. Pan Tomasz zaskoczył znakomitą formą i pięknym ciałem. Nie miał sobie równych na Mistrzostwach Polski.

Sławomir Łabowski
Za wcielenie w życie zasad pierwszej pomocy. To właśnie on - policjant z komisariatu w Bierutowie - udzielił pierwszej pomocy poszkodowanej nastolatce. Brawo!

Paulina Majcher
Za przeniesienie nastoletniej pasji w dorosłość. Zaczynała jako nastoletnia Wenus. Dziś kieruje zespołem i wyprowadza piękne tancerki na coraz szersze wody.

Przemysław Mamrot
Za dbałość o Brzezinkę. Gdzie diabeł nie może tam... Mamrota pośle. To żart, ale faktem jest, że pan Przemysław to najskuteczniejszy sołtys w gminie Oleśnica.

Marek Merchut
Za wysoki poziom oleśnickiej drogówki. Pan Marek już dwa razy brylował w ogólnopolskich konkursach. W drogówce w kraju niewielu równa jego umiejętnościom.

Hanna Musur
Za bycie „Niezwyczajną jakich wielu”. Pani Hania została wyróżniona w konkursie Komendy Głównej ZHP. Doceniono jej aktywność w pracy z dziećmi.

Marlena Piotrowska
Za bycie „Niezwyczajną jakich wielu”. Ją także dostrzegła Komenda Główna ZHP. Dla nas pani Marlena to niezmordowana propagatorka ZHP w Dobroszycach.

Beata Rubaszewska
Za pasję krzewienia wiedzy o Europie wśród uczniów. Nauczycielka, której się chce i która robi wiele, by zainteresować uczniów czymś więcej niż lekcyjne obowiązki.

Wiesław Podczaszyński
Za miłość do sadów i wojnę wypowiedzianą naturze. Pan Wiesław gradom się nie kłania. Na jego polu stanęła armata odstraszająca burze nadciągające nad Jenkowice.

ks. Piotr Semeniuk
Za udowodnienie, że mała parafia może być wielka. To dzięki niemu w kościele w Ligocie Małej pojawiły się relikwie Ojca Pio, a kościółek w Smolnej odzyskuje blask.

Joanna Wójcik
Za wielką charytatywną pasję. Pani Joanna szefuje Akademii Przyszłości, która pomaga dzieciom. Aktywnie współpracuje też ze Szlachetną Paczką.


Komentarze (47)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zbychu (gość)

5600 głosów każdy to 2 zeta razem ponad 11 tys zł, nagroda dla zwycięzcy .... hmmm żadna ?

LM (gość)

Mam wrażenie, że wysyłam głosy na kogo innego a komu innemu się ten słupek podnosi :-( masakra

zryk (gość)

prawda jest taka -Mamrot ma głosy ....liczba pojedyncza,------Inni mają głosów....liczba mnoga, chyba już wiemy kto puszcza głosy.

zryk (gość)

Ks.Piotr Semeniuk w oczach swych parafian już wygrał jego zaangażowanie w odnowie kościołów wparafi Ligota Mała jest wprost nie do opisania to trzeba zobaczyć a pamięć o nim pozostanie dla przyszłych pokoleń Zapraszamy do Smolnej zobaczyć nasz kościół.

Wolontariusz SZP (gość)

Ale P. Joanna otworzyła w Oleśnicy 3 lata temu Szlachetną Paczkę oraz Akademię Przyszłości i teraz jest koordynatorką Akademii Przyszłości a Szlachetną Paczkę wspiera dalej jako Wolontariuszka.

Wolontariusz SzP (gość)

Z tego co ja wiem to p. Joanna w tym roku była tylko Wolontariuszem, jak większość z nas, zatem dlaczego ja wszyscy tak chwalą. Przecież zasługa w Oleśnicy w tym projekcie należy się liderowi Marcie a nie wolontariuszowi Joannie ....

gość (gość)

Dzięki takiej akcji doceniamy ludzi którzy jeszcze bardziej będą gorliwe pełnili swoją funkcje.

Jakub (gość)

Moim zdaniem Joasia Wójcik!
Jest wspaniałą otwartą osobą, a co najważniejsze nie boi się wyzwań i z niczego potrafi zrobić piękną i wspaniałą rzecz, tak właśnie moi drodzy było z Akademią Przyszłości. Nikt inny tylko ona zaczynała od zera w Oleśnicy, a dziś jest to prężnie działająca instytucja która pomaga dzieciom.
Joasia jest moim autorytetem :)
Powodzenia