Tygrysy niegroźne dla Siatkarza Bierutów

Adam Besz
Adam Besz
Ubiegła sobota była udana dla Siatkarza Bierutów.

Podopieczni Mariusza Dutkiewicza udali się do Strzelina, aby powalczyć o ligowe punkty z tamtejszymi Tygrysami- trzecią siłą w tabeli. Po rozegraniu czterech setów ze zwycięstwa 3:1 cieszyli się bierutowianie.

Premierowa partia do samego końca była zacięta, dopiero w samej końcówce zwycięstwo 25:23 osiągnęli bierutowscy siatkarze. Set numer dwa był jeszcze bardziej wyrównany, a do poznania jego triumfatora potrzebna była gra na przewagi i tym razem lepsi (28:26) okazali się gospodarze.

Kolejne dwa sety nie były już tak emocjonujące i oba powędrowały na konto bierutowian odpowiednio do 19 i 16. Siatkarz niezmiennie jest na drugim miejscu w tabeli z 40 punktami na koncie. Do lidera z Obornik Śląskich traci pięć „kroków” mając mecz zaległy. Kolejna kolejka w wykonaniu siatkarzy z Bierutowa to mecz u siebie, a ich przeciwnikiem będzie szósty w tabeli AKS Strzegom.

Siatkarz: Rzadkowski, Śliwa, Leszczyński, Mucha, Muszyński, Serek, Jezior, Biela, Bogucki, Grzelak, Krawczyński.