Szczypiorniści SPR-u polegli w Zielonej Górze

BM
Przed sobotnim meczem zielonogórzanie mieli na koncie tylko jeden mecz. Na inaugurację sezonu ulegli GOKiS-owi Kąty Wrocławskie. Temu samemu, który przed tygodniem pewnie pokonali na jego terenie oleśniczanie.

Ekipa z województwa lubuskiego postawiła gościom z Oleśnicy trudne warunki. Między słupkami SPR-u znów stanął młody Jakub Naumiec. Od pierwszych minut obie strony toczyły wyrównany bój, niemal „bramka za bramkę”.
W 7. minucie prowadzili gospodarze 3:2, ale już po kolejnych pięciu, i celnych rzutach Krzysztofa Greli i Daniela Piłata, było 5:4 dla SPR-u. Dalej sytuacja znów zmieniała się na zasadzie sinusoidy. Spartakus doprowadził do stanu 7:5, aby m.in. po dwóch bramkach Krystiana Kulaka, przegrywać później 8:9. Tuż przed końcem pierwszej części szala zwycięstwa znów była minimalnie po stronie miejscowych. Mimo dwóch bramek Sebastiana Przeworskiego, SPR do przerwy przegrywał nieznacznie 11:12.
W drugą połowę lepiej weszli piłkarze ręczni z Zielonej Góry. Pierwsze skrzypce w zespole zagrał juniorski duet Eryk Bury i Grzegorz Olczak. Spartakus zwiększył różnicę do 3 bramek (18:15) i głównie dzięki wspomnianej dwójce taką przewagę skutecznie utrzymywał w kolejnych minutach aż do końca spotkania, które ostatecznie wygrał 28:26.

Spartakus Zielona Góra - SPR Oleśnica 28:26 (12:11)

SPR Oleśnica: Naumiec – K.Kulak 5, Przedbora, Kumejko 3, Giełbutowicz, Przeworski 2, Piłat 6, Kowalski, Grela 4, Pawłowski 5, Dec 1, Hutnik, Woś.