Soliniki gromią, Dąb i Zbytowa bez punktów

Bartłomiej Kowalczyk
Bezbarwna pierwsza połowa w wykonaniu zespołu Rafała Golimowskiego, nie zapowiadała gradu goli po przerwie fot. Grzegorz Kijakowski
Bezbramkowy remis w pierwszej połowie spotkania LZS-u z drugim zespołem Foto Higieny Gaź, nie zwiastował piłkarskiego „huraganu”...

Gospodarze pokazali w drugiej odsłonie, że porażka z dobroszyckim Dębem poszła już w niepamięć. Powracający po kartkowej pauzie Krzysztof Schubert, Łukasz Stęplowski i ich koledzy wprost „rozszarpali” rywali wbijając im aż pięć bramek. Na listę strzelców wpisali się obrońca Marcin Czachor, skrzydłowy Michał Schubert, pomocnik Dawid Janeczek i napastnicy – Łukasz Madej i Piotr Połap.

Dziwną formę tej wiosny prezentuje Dąb, który przeplata dobre występy porażkami. Tak było w Międzyborzu, gdzie miejscowy Zenit wygrał z podopiecznymi Andrzeja Szczypkowskiego 2:1. Mecz zaczął się od katastrofalnego zagrania Iwaszki, który podał piłkę wprost… pod nogi rywala. Ten odegrał ją do Macieja Gajewskiego, byłego gracza Dębu, i było 1:0. Jakby tego było mało urazu mięśnia doznał Paweł Kasina, który musiał opuścić plac gry. Wyrównać straty udało się Filipowi Szczypkowskiemu. W drugiej odsłonie Dąb przeważał. Niestety seryjnie, okazje do zdobycia bramki, marnowali Dacków i Szczypkowski, a Piotr Kasina przestrzelił z 3 metrów! Gospodarze z kolei, już w doliczonym czasie gry, wyprowadzili kontrę decydującą o losach meczu. Efektownie, nożycami z powietrza, uderzył Rusiecki, który całkowicie zaskoczył Tyrakowskiego.

– Fatalna skuteczność i kardynalne błędy w obronie zadecydowały o porażce. Nie dziwi złość trenera, bo tak grać nie można na żadnym poziomie – przyznał Wojciech Mejta.
Porażki doznała także Zbytowa, która „przyjęła” trzy bramki od lidera GKS Mirków/Długołęka. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, potem jednak gospodarze zaskoczyli Piotra Skulinę i mecz zrobił się bardziej otwarty. Trener Klat postanowił wówczas zagrać bardziej ofensywnie, co wykorzystali miejscowi zdobywając jeszcze dwie bramki.

Solniki Małe – Foto Higiena II Gać 5:0 (0:0)
Bramki: Czachor, M.Schubert, Janeczek, Madej, Połap.
LZS: Pustelnik – Czachor, Drzewiecki, Grzyb (70. Osiewała), M. Schubert (78. Stanisławski), K. Schubert, Janeczek, Madej, Stęplowski, Połap (80. Doliński), Golimowski.

Zenit Międzybórz – Dąb Dobroszyce 2:1 (1:1)
Bramka dla Dębu: F. Szczypkowski.
Dąb: Tyrakowski – P. Kasina (25. Mejta), Iwaszko, Kędzierski, Ł. Raczkowski, P. Raczkowski P, Piotr Kasina, F. Szczypkowski , Dacków - Matczak (65. Łoboda), Hassen.

Mirków/Długołęka – LZS Zbytowa 3:0 (0:0)
LZS: Skulina – Piasecki (46. Zdęba), Strójwąs, Koperniak, Kaliński, Mazgaj, Ł.Ciszewski, P. Ciszewski (80. Kowalski), B. Ciszewski, Skalny, Jurkiewicz.