Siatkarz wygrał u siebie po raz pierwszy w sezonie

Bartek Michalak
Oleśniczanie odczarowali oleśnicką halę

W sobotnie popołudnie Dolmat Siatkarz Oleśnica w hali sportowej MOKiS-u pokonał 3:0 Orion Sulechów. Dla zawodników Sławomira Kudłaczewskiego było to czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie, lecz przy Kochanowskiego do soboty takowego nie odnieśli. W roli gospodarzy ograli już wcześniej Sobieskiego Żagań, ale mecz rozegrano wówczas w Dobroszycach. Na triumf w Oleśnicy przyszło im oraz klubowym sympatykom czekać aż 9 miesięcy, bo ostatni raz w ligowym meczu z wygranej cieszyli się w kwietniu ubiegłego roku, jeszcze w barażach o grę w II lidze. Pierwszy set od początku toczył się według zasady „punkt za punkt”, a jego losy rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce, w której lepiej poradzili sobie oleśniczanie, wygrywając 25:22.
Pokazali charaktery
Drugą odsłonę po swojej myśli rozpoczęli przyjezdni. Gdy na tablicy widniał wynik 14:10 na korzyść Sulechowa, wydawało się, że goście mają sytuację pod kontrolą i powinni doprowadzić do wyrównania stanu setów. W kluczowym momencie oleśniczanie pokazali jednak charakter. Zmorą rywali był zwłaszcza oleśnicki blok. Skuteczność w tym elemencie sprawiła, że za moment było już 15:14 dla drużyny Dolmatu. Na chwilę nerwowo zrobiło się w samej końcówce, gdy rywale od 22:24 doprowadzili do remisu, ale ostatnie słowo należało do Tomka Górskiego i spółki, którzy wygrali 26:24. W trzeciej, jak się okazało decydującej partii, wyrównana walka trwała mniej więcej do połowy seta. Od wyniku 15:13 na parkiecie brylowali już wyłącznie oleśniczanie, między innymi atakami „Górala” i „Kudłatego” rozbijając Oriona do 17. Teraz przed naszymi siatkarzami wyjazdowy pojedynek w Kluczborku. Do MOKiS-u wrócą 14 lutego, gdy zagrają z Gwardią Wrocław.