Siatkarz Oleśnica zagra w finale

Bartłomiej Kowalczyk
Finałowy turniej o awans do II ligi odbędzie się między 25-27 kwietnia w Oleśnicy fot. Grzegorz Kijakowski
Łatwo nie było – przyznał po sukcesie w gnieźnieńskim turnieju naszych siatkarzy trener Sławomir Kudłaczewski. Od 25 do 27 kwietnia w Oleśnicy odbędzie się bezpośrednia walka o awans do II ligi

W inauguracyjnym spotkaniu z Jedynką Szprotawa Siatkarz w pierwszym i drugim secie miał lekką zadyszkę. I choć wygrał obie partie to dopiero w trzeciej odsłonie zagrał na swoim poziomie. Podopieczni Sławomira Kudłaczewskiego wygrali spotkanie 3:0 i mogli się cieszyć z kompletu punktów w pierwszym półfinałowym meczu rozgrywanym w Gnieźnie.

W kolejnym rywalem oleśniczan był zespół z Kołobrzegu. Przeciwnicy postawili nieco większe wymagania naszemu III-ligowcowi, co udowodnili wydzierając pierwszego seta. Jednak w miarę upływu czasu Siatkarz zniwelował różnicę na boisku i to spotkanie również rozstrzygnął na swoją korzyść wygrywając 3:1. Wyniki turnieju tak się ułożyły, że te dwa zwycięstwa ustawiły w roli zwycięzcy zespół z Oleśnicy, bez względu na niedzielny rezultat meczu z gospodarzami zawodów.

Organizacyjnie KS się nie popisał. Mecz kończący rywalizację, już bez ciężaru gatunkowego, odbył się w późnych godzinach wieczornych. – Takie zachowanie nieco dziwi. Wiedząc, że zwycięstwo mamy już w kieszeni, gospodarzy zaplanowali nasze spotkanie dość późno – mówi Sławomir Kudłaczewski, dodając, że jego ekipa potraktował je treningowo (przegrała 1:3).

Finałowy turniej, w którym zwycięzca już bez dodatkowych etapów, awansuje do II ligi odbędzie się w ostatni weekend kwietnia. W Oleśnicy pojawią się UKS Tęcza Sędziszów, OKS Cocon Olesno i MKS MDK Warszawa. a
Jedynka Szprotawa – Siatkarz Oleśnica 0:3
UKS Powiat Kołobrzeski – Siatkarz Oleśnica 1:3
Dolmat Siatkarz Oleśnica – KS Gniezno 1:3

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0