Ręczni SPR-u polegli

Bartłomiej Kowalczyk
Juniorzy młodsi i młodzicy rozegrali swoje pierwsze ligowe mecze w 2013 roku.

Młodzicy rywalizowali z drużyną MKS-u MOS Wrocław. W pierwszej połowie gra podopiecznych Mariusza Łyszczyńskiego wyglądała całkiem nieźle. Pozytywnie prezentowali się w ataku gorzej było natomiast w szeregach obronnych. Sporo zamętu i problemów oleśniccy szczypiorniści mieli z atakami skrzydłowych wrocławskiej ekipy, którzy przedzierali się przez defensywę SPR-u zdobywając w ten sposób sporo bramek.
Mimo wszystko na przerwę udało im się zejść z jednobramkowym prowadzeniem 12:11. Po zmianie stron, gra się posypała. SPR zaczął popełniać niewymuszone błędy i zatracił swoją skuteczność. Rywale wykorzystali to bezlitośnie wygrywając cały pojedynek 36:25.
W starciu juniorów starszych SPR-u z UKS-em Dziewiątką Legnica, także kluczową rolę odegrali skrzydłowi drużyny przeciwnej i takimi atakami zdobywali bramki.
- Dopóki zawodnicy realizowali założenia taktyczne gra była bardzo wyrównana jednak, kiedy przestali je realizować to rywale narzucili nam swój styl gry. Zabrakło także większej agresji w szykach obronnych - przyznał po spotkaniu trener Mariusz Łyszczyński.
Zespół z Legnicy wygrał pierwszą odsłonę 20:12, a cały mecz 40:29. - Naszym mocnym punktem są bramkarze, natomiast jeśli chodzi o tę specyficzną pozycję w sekcji młodzików, to czeka nas tam jeszcze sporo pracy - przyznał trener SPR-u

Młodzicy: Ł. Nolbert, M. Migrella, Sz. Rejak, K. Nowaczyk, S. Borowski, M. Wiatrak, P. Paciorek, P. Karpiński, Ł. Bułatowicz, P. Biłas, G. Kucharski.

Juniorzy młodsi: J. Naumiec, D. Molski, P. Gajda, A. Andrzejczuk, P. Falkowski, M. Pietras, B. Tarka, M. Tyrakowski, R. Kowalski, P. Wieczorek, M. Giełbutowicz, J. Pięta, D. Kmieć.