Pływacy z Atola wrócili z medalami z Zielonej Góry

ip

Zielona Góra okazała się bardzo szczęśliwa dla pływaków MKP Atol, którzy brali udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Puchar Sprintu. Łącznie przywieźli 18 miejsc w pierwszej trójce, w tym 4 razy pierwsze, 6 razy drugie i 8 razy trzecie, poprawiając 45 rekordów życiowych.

Oleśnicki klub reprezentowało 14 zawodników: Oliwia Hajduk, Daniel Kowalski, Mikołaj Mosiak, Karol Słomski (rocznik 2003), Nicola Sorżycka, Hanna Zdanowicz, Urszula Szpak, Jakub Bielawski, Dominik Pawłowski (rocznik 2002), Marcel Waga (rocznik 2001) Anna Gąszczak, Ida Kasprzak, Bartosz Gładun i Mikołaj Kania (rocznik 2000). Każdy mógł wziąć udział w pięciu startach: 50 m stylem motylkowym, klasycznym, grzbietowym, dowolnym i 100 m w stylu zmiennym.

Bardzo wysoką formę zaprezentowała Oliwia Hajduk, która zdobyła tytuł „Najlepszej Zawodniczki” zawodów wśród dziewcząt do lat 12. Pływaczka MKP Atol we wszystkich pięciu startach wykazała się wielką walecznością zajmując: I miejsce na 100 m stylem zmiennym, II miejsce na 50 m grzbietem i klasykiem oraz III miejsce za 50 m stylem motylkowym. Hanna Zdanowicz wypływała III miejsce na 100 m stylem zmiennym, trzykrotnie plasowała się tuż na czwartym miejscu, ale w klasyfikacji końcowej zdobyła 3 miejsce dla „Najlepszej zawodniczki”. Pozostałe dziewczyny w większości startów poprawiły dotychczasowe rekordy życiowe.

Wśród chłopców świetne występy zanotowali Daniel Kowalski – zdobywca dwóch pierwszych miejsce (50 grzbietem i dowolnym), II miejsca (50 motylkowym) i III miejsca (100 m zmiennym). Dominik Pawłowski, tak jak Oliwia plasował się w pierwszej trójce we wszystkich startach – na najwyższym za 50 m stylem grzbietowym, 3 razy na drugim stopniu za 50 m motylkiem, dowolnym, 100 zmiennym i raz na trzecim za 50 m stylem klasycznym. Mikołaj Mosiak, wrócił z zawodów z pięcioma rekordami życiowymi oraz trzy razy zajmował III miejsce: na 50 m stylem grzbietowym, dowolnym i klasycznym. Daniel i Dominik wywalczyli drugie miejsce dla „Najlepszych Zawodników” w swoich rocznikach. Mikołaj Mosiak i Jakub Bielawski w końcowej klasyfikacji uplasowali się na 4 miejscu, a na 5 z pięcioma rekordami ukończył rywalizację Marcel Waga. Mikołaj Kania poprawił wszystkie swoje czasy, a 4 rekordy wypływali Karol Słomski i Bartosz Gładun.