Oleśnica: Strefa nas wykańcza

Dwadzieścia osób od stycznia pójdzie na bruk, a lokale będą pustoszeć - mówią najemcy w strefie płatnego parkowania

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Oleśniccy przedsiębiorcy prowadzący swoje punkty w strefie płatnego parkowania nie kryją rozgoryczenia: - Październik nie był jeszcze najgorszy, bo ludzie dopiero przyzwyczajali się do tego, że trzeba płacić za parkingi - mówi Paweł Wika, który prowadzi w Rynku punkt z telefonami. - Ale od połowy listopada zaliczamy zgon. W obrębie strefy już 20 osób otrzymało wymówienia i od stycznia będzie na lodzie.

Zdjęcie i mandat

Z jednym z pracowników rozstał się Dariusz Bezrąk z pizzerii PePe. - Obroty są mniejsze, bo mieliśmy dużo klientów, którzy przyjeżdżali do nas samochodami - mówi właściciel. - Teraz, jak mają zapłacić, wolą wybrać inne pizzerie. Nasi rozmówcy wskazują też na inny problem: - Ludzie boją się mandatów - mówi Wika. - Znam przypadek oleśniczanki, która poszła po bilet, a gdy wróciła miała już wypisany mandat. Inkasent uznał, że jego wycofanie może załatwić tylko biuro obsługi strefy. Tam nie było osoby kompetentnej, a dzień później na anulowanie mandatu było za późno. - Inkasenci prześladują naszych klientów, więc ci zamiast do nas jadą do sklepów, gdzie za parkingi nie trzeba płacić i nikt nie czeka na nich z bloczkiem mandatów - mówi zdenerwowany.

Lokale puste?

Zdaniem przedsiębiorców pokłosiem strefy będą puste lokale użytkowe.
- Do końca lutego wyprowadza się pani prowadząca sklep z odzieżą w Rynku. To na dzień dzisiejszy jedyne wypowiedzenie, jakie do nas trafiło - potwierdza Danuta Jeżyna z Zakładu Budynków Komunalnych. Chodzi o
∨ Czytaj dalej

sklep Ups.
- To dopiero początek, bo ludzie liczą, że w grudniu jeszcze trochę zarobią, styczeń i luty będą sądnymi miesiącami - przewiduje Bartłomiej Siwecki, prowadzący w strefie dwa lokale. Co na to władze miasta? Od skarbnik Joanny Jarosiewicz dowiedzieliśmy się, że w listopadzie dochody ze strefy wyniosły 47 tys. zł. - Ale strefa nie powstała po to, by generować dochody - mówi burmistrz Jan Bronś. - Chodziło o rotację miejsc parkingowych w mieście i to się udało.
- Szkoda tylko, że zrobiono to naszym kosztem - puentuje Wika.

Komentarze (6)

avatar
avatar
Lokale za bezcen (gość)

Z tego co wiem ceny lokali w rynku kosztuja obecnie tyle co nic...szczególnie te z ZBK. Kto nie umie prowadzić biznesu, odpada - zdrowa konkurencja. Najgorsze to dopuścić do centrum BANKI!! One bezpowrotnie niszczą "zakupowy" charakter Rynku. A strefa działa i jest ok. Dziekujemy za porządek w centrum władzom Oleśnicy.

avatar
Oleśniczanin (gość)

Żalosne. Mamy kryzys wiec słabi przedsiębiorcy padają, strefa nie ma z tym nic wspólnego. Od kiedy ona jest jestem w rynku o wiele częściej, zalatwiam sprawy i odjezdzam. A Pan Wika akurat narzekać nie moze, kiedy sie do niego wejdzie - pełny zakład!

avatar
żałosne (gość)

Pan Burmistrz może więc być z siebie dumny! Teraz ma tyle miejsca do parkowania ile tylko chce i nie musi za to płacić oczywiście... Gratuluję sukcesu!

avatar
KK (gość)

Lokale padaja Anno J bo ludzie nie dosc ze nie maja kasy to jeszcze dostaja od miasta bonus w postaci platnego parkowania!!!! i to czy ktos ma lokal na wlasnosc w strefie czy wynajmuje juz nie wiele ma do znaczenia! miasto nie pomaga olesnickim przedsiebiorca tylko dokladaja klopotow, znam kilkanascie osob w strefie ktore mysla czy od stycznia nie zamknac interesu bo nie jest malo klientow tylko jest ich jak na lekarstwo nawet w grudniu w miesiacu kiedy obroty powinny byc jedne z nejlepszych w roku taka prawda!!!! miasto sie obudzi jak w rynku i strefie zostana tylko banki !!!!!! i beda mieli wtedy rotacje ile chca!!! wszyscy wlasciciele pisali juz pisma do miasta do burmistrza i do zastepcy burmistrza szkoda ze nikt nie bierze pod uwage takiej ilosci osob!!!! takiej ilosci osob ktora daje utrzymanie i zarobek dla wielu rodzin! skandal!

avatar
spp24 (gość)

Bzdura, że na drugi dzień na odwołanie się od mandatu było za późno. Na mandacie wyraźnie pisze
"4. Opłata nie uiszczona w terminie 14 dni od daty stwierdzenia faktu parkowania bez
opłaty, dochodzona będzie w trybie postępowania egzekucyjnego w administracji.
5. Skargi i wnioski należy kierować do Sekcji Dróg Miejskich w Oleśnicy pisemnie na
adres znajdujący sie w nagłówku."
Wiec Panie fryzjer, nie pisz bzdur

avatar
Anna J. (gość)

Ceny lokali od miasta są o wiele niższe niż od prywatnych najemców więc Pan Siwecki nie ma co narzekać. Przynajmniej jest gdzie zaparkować. A lokale padają bo ludzie nie mają kasy.

Wybierz kategorię