Na orliku znów najlepszy GKN

Bartłomiej Kowalczyk
GKN znów był najlepszy
GKN znów był najlepszy fot. Grzegorz Kijakowski
W sobotę doszło do ostatecznych rozstrzygnięć w Otwartym Turnieju o Puchar Burmistrza Oleśnicy. Na placu boju spotkały się cztery, ale za to grające na wysokim poziomie od kilku lat ekipy - Kerry, GKN, Penny Gondek i Aida. Po raz kolejny najlepszy GKN

W pierwszym półfinale GKN rywalizował z Penny Gondek. Do przerwy, po bramce rosłego Dariusza Tabaczuka prowadziło Penny. W drugiej połowie sytuacja się jednak odmieniła. Najpierw wyrównał Paweł Masternak, a potem zwycięską bramkę zdobył Robert Ciupa i to GKN mógł cieszyć się z awansu.

W drugim boju o przepustkę do finału Kerry gładko pokonało Aidę 7:1 po dwóch bramkach Mateusza Napieraja, trzech trafieniach Wojciecha Hajduka oraz golach Adriana Głowackiego i Roberta Kurczaba. Jedyną bramkę dla pokonanych zdobył Artur Sadowski. W „małym finale” drużyna Penny nie pozostawiła złudzeń i rozbiła rywali aż 7:0, po pięciu golach Tabaczuka i dwóch trafieniach Tomasza Kunysza.

W finale też nie brakowało emocji. Prowadzenie po bramce filigranowego Adriana Głowackiego objęło Kerry. Rywale potrafili się jednak szybko otrząsnąć i później już tylko oni trafiali do siatki rywali. Najpierw wyrównał Łukasz Kaspryszyn, a triumf przypieczętował gol Pawła Puzio. Korona króla strzelców przypadła Dariuszowi Tabaczukowi, który zdobył 11 bramek.