Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ratusz zapowiada, że do końca roku zmieni miejski portal

aa Jeszcze w tym roku ma się zmienić wygląd miejskiej strony internetowej.
Zdaniem radnej Małgorzaty Lipskiej z Razem dla Oleśnicy, która interweniowała w tej sprawie jeszcze przed wakacjami, oprócz prezentacji laureatów Nagrody Oleśnicy konieczna jest też jej aktualizacja strony pod względem prezentacji symboli miejskich, informacji o powojennej historii miasta, w tym również o osobach sprawujących władzę w mieście począwszy od 1945 roku.

Co na te sugestie ratusz? - Efekty podjętych już działań, uwzględniających także w perspektywie udogodnienia dla osób niedowidzących i niewidomych oraz inne wersje językowe, będą widoczne już w tym roku - zapewnia wiceburmistrz Jarosław Sadowski, który odpowiedział na sugestie radnej.
- Zmiana oficjalnej strony miasta jest nieodzowna i będzie dotyczyć zarówno layautu oraz CMS, ale także zakresu prezentowanych treści.

Jak informuje urzędnik ma to dotyczyć zarówno informacji o osobach zasłużonych dla miasta, w tym dotychczasowych laureatów Nagrody Oleśnicy i poprzednich włodarzy, jak i godnego zaprezentowania symboli miejskich. Nowy serwis ma też korespondować ze specjalną aplikacją do urządzeń mobilnych.
Na razie na „starej” stronie miasta pojawiły się jedynie nowe zakładki dotyczące Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego oraz Badania Opinii.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!