Koszykówka. Williams wrócił, ale Śląsk i tak przegrał

Rafał Bajko
Jarvis Williams wrócił do składu Śląska po dwutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją biodra. Amerykanin musiał jednak w niedzielę uznać wraz z drużyną wyższość Anwilu Włocławek Tomasz Hołod
W „świętej wojnie” Anwil Włocławek wygrał ze Śląskiem Wrocław 82:74. To czwarta porażka z rzędu WKS-u w Tauron Basket Lidze

Uskrzydleni dobrym występem w Siauliai przystąpili do meczu we Włocławku gracze Śląska. Podopieczni Emila Rajkovicia już w pierwszej połowie potwierdzili lepszą dyspozycję, wygrywając drugą kwartę różnicą aż 11 punktów (25:14). Do składu siedemnastokrotnych mistrzów Polski powrócił niespodziewanie Jarvis Williams. Jeszcze na kilka dni przed meczem klub zapewniał bowiem, że Amerykanin jest przygotowywany do wtorkowego starcia (godz. 18.30, hala Orbita) z Interem Bratysława. Zasłona dymna? Najważniejsza, że skuteczna.

W drugiej połowie, Williams złapał czwarty faul, w związku z czym trener Rajković musiał nieco bardziej rotować wysokimi graczami.

Anwil poczuł jednak krew i za sprawą... Roberta Tomaszka (byłego gracza Śląska) odskoczył w czwartej kwarcie ze stanu 74:71 na 78:71, co właściwie rozstrzygnęło losy spotkania. Dla wrocławian to już czwarta z rzędu porażka w ligowych rozgrywkach.

Tauron Basket Liga

Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 82:74 (22:17, 14:25, 25:16, 21:16)
Anwil: Jelinek 28 (3x3), Dimitriew 19 (2), Skibniewski 5 (1), Bristol 3, Kukiełka 2 - B. Diduszko 9, Tomaszek 6, Łączyński 5 (1), Stelmach 5 (1).
Śląsk: Kowalenko 12 (1x3), Heath 7 (1), Smith 6, Sutton 6, Jankowski - Williams 12, Madden 12 (3), Chanas 10 (2), Jarmakowicz 9 (1).

Pozostałe wyniki VII kolejki: Start Lublin - King Wilki Morskie Szczecin 72:82, Trefl Sopot - Stelmet Zielona Góra 45:62, Rosa Radom - AZS Koszalin 63:75, Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gd. 72:55, Stal Ostrów Wlkp. - Asseco Gdynia 72:81. Poniedziałek: Polfarmex Kutno - Energa Czarni Słupsk (godz. 20.35, Polsat Sport HD). Środa: King Wilki Morskie Szczecin - Anwil Włocławek (godz. 18 - mecz z wolnego terminu). Trefl Sopot - Siarka Tarnobrzeg (przełożony na 13.01).
17. Trefl Sopot 7 7 -70
Następna kolejka(25.11-3.12): Dąbrowa Górnicza - Sopot, Zgorzelec - Koszalin (27.11, godz. 18.30), Włocławek - Starogard Gdański, Radom - Szczecin, Lublin - Słupsk, Toruń - Tarnobrzeg, Zielona Góra - Kutno, Ostrów Wlkp. - Wrocław (30.11, godz. 20.35), Gdynia - Dąbrowa Górnicza (mecz z wolnego terminu).