Klasa A: Sędzia wypaczył wynik meczu Olimpii z liderem?

W Zbytowej nie ma powodów do radości. Miejscowy KS zajmuje ostatnie miejsce w tabeli fot. Grzegorz Kijakowski
Skandal – mówi o decyzjach arbitra trener Grzegorz Graf

Hit ostatniej kolejki rundy jesiennej w piłkarskiej A-klasie rozegrano w cieniu kontrowersyjnych decyzji ze strony sędziów. W Siechnicach oleśnicka Olimpia z Energetykiem, liderem w tabeli, prowadziła już 2:0. Najpierw w 50. minucie Grzegorz Mochocki idealnie uruchomił na prawej stronie Dawida Konarskiego, a „Konar” z impetem wbiegł z piłką w pole karne i pokonał bramkarza. Sześć minut później ponownie Mochocki posłał świetną piłkę, tym razem do Patryka Soparta, a ten oddał strzał, który mimo interwencji wpadł do siatki. Nadzieję na powrót do gry dał gospodarzom rzut karny. Zdaniem Grzegorza Grafa podyktowany jednak „z kapelusza”.
- Skandal! Strzeliliśmy na 2:0, graliśmy spokojnie, a rywale bili głową mur. Niegroźna akcja w polu karnym, Oskar miał przed sobą zawodnika, gość się nagle wywrócił, chyba na piłce, a sędzia wskazał na „wapno”. A potem oni poszli za ciosem i udało im się drugą bramkę strzelić. Tym razem prawidłowo – mówi nam szkoleniowiec Olimpii.
To nie jedyne zachowanie arbitra, do którego ma uwagi.
– W pewnym momencie Tomek Idziorek chciał trochę na czas pograć i zwlekał ze złapaniem piłki do ostatniej chwili aż napastnik do niego podbiegnie. Złapał piłkę, a ten wjechał w niego wślizgiem. Oberwał mocno w głowę i miał udo rozcięte od korków. Ja bym dał czerwoną, a sędzia nawet żółtej nie pokazał – słyszymy.
Szansę na odmianę losów meczu miał jeszcze w końcówce Konarski, ale dwukrotnie zmarnował swoje okazje i zespoły podzieliły się punktami. Dla Oleśnicy był to piąty remis w sezonie. Zimową przerwę beniaminek spędzi na trzeciej pozycji w tabeli, ze stratą 6 „kroków” do niedzielnego rywala.

Olimpia Oleśnica - Energetyk Siechnice 2:2 (0:0)

Olimpia: Idziorek – Wyrwał, Mrowicki, Graf, Kaspryszyn, Kita, Sopart, Olczykowski (90. Tyczyński), Konarski (90. Łaskawski), Mochocki, Polak (56. Zadka).

Zwycięstwem zakończyli rundę jesienną zawodnicy Dębu Dobroszyce, wciąż niepokonani w swojej twierdzy. Aby ograć Skrę Wojnowice wystarczyła im jedna bramka. Trafienie dające trzy punkty zdobył na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Jarosław Klimkowski.
Warto dodać, że dobroszyczanie przez ponad godzinę musieli sobie radzić w „dziesiątkę”, bo w 25. minucie czerwoną kartką został ukarany przez sędziego Patryk Raczkowski.

Dąb Dobroszyce - Skra Wojnowice 1:0 (1:0)

Dąb: Bartosz Chrapek - Iwaszko, Jachowicz, Klimkowski (70. Góralski), Łacny, Łoboda, Matczak, Pydymowski(82. Brandon Chrapek), Ł. Raczkowski, P. Raczkowski, Zalewski (88. Karkulowski).

W innych nastrojach pożegnały jesień Solniki Małe. Na własnym boisku LZS uległ 5:7 Polonii Miłoszyce, a goście już po niespełna dwudziestu minutach prowadzili 3:0. W zespole gospodarzy dwie bramki zdobył Mateusz Napieraj, w tym jedną z rzutu karnego po faulu na Pawle Bezaku.
Po jednym trafieniu dołożyli wspomniany „Bezi” i Dawid Rak. Jeden gol padł po samobójczym zagraniu Jakuba Waszaka.

LZS Solniki Małe - Polonia Miłoszyce 5:7 (2:4)

Solniki: P. Golimowski - R. Golimowski, Doliński, Janeczek, Leszczyszyn, Połap, K. Schubert, Szymański (46. Rak), Magiera (46. Matiaszewski), Bezak, Napieraj.

Minorowe nastroje w Zbytowej, która na półmetku ligi jest ostatnia w tabeli. W wieńczącej jesień kolejce KS uległ u siebie Polonii Wrocław 1:4. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w 87. minucie Łukasz Mazgaj. a

KS Zbytowa - Polonia Wrocław 1:4 (0:0)

KS Zbytowa: Balicki- Kowalski, Koperniak, Lisiak, Skalny, Zwiernik, Ł. Ciszewski, B. Ciszewski, Mazgaj, Sus, Jurkiewicz.