Kibice na medal nie pomogli Siatkarzowi Oleśnica [ZDJĘCIA]

W sobotę Dolmat Siatkarz Oleśnica rozegrał w hali sportowej MOKiS-u ostatni mecz rundy zasadniczej na swoim boisku.

Przy Kochanowskiego podjął w nim legendarną Gwardię Wrocław. Będący faworytem spotkania wrocławianie w pierwszym secie wygrali do 16. Oleśniczanie zaczęli jednak bardzo odważnie i po pierwszych kilku minutach stan gry brzmiał 6:8. Później wyższy bieg wrzucili goście i zrobiło się 17:10. Nie pomógł też czas wzięty przez trenera Sławomira Kudłaczewskiego i Gwardia cieszyła się z pewnej wygranej.

Druga odsłona rozpoczęła się od wyjścia na prowadzenie przez Gwardzistów (4:1), lecz gospodarze zdołali odrobić straty i na tablicy widniał wynik 9:9. Z czasem ponownie zarysowała się przewaga wrocławskiego teamu, który systematycznie ją powiększając ograł oleśniczan do 18. Trzeci set wyglądał podobnie i po początkowej walce punkt za punkt, Gwardia wygrała do 16 i 3:0 w całym meczu.

Do końca rundy zasadniczej pozostała jeszcze jedna kolejka. Zespół Sławomira Kudłaczewskiego zagra w niej na wyjeździe z liderem z Nowej Soli. Potem czeka go gra o utrzymanie w tzw. play outach. Ostatni mecz przed własną publicznością był też okazją do podsumowania drugiej edycji konkursu Kibic na medal. Triumfowali niezawodni kibice ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Oleśnicy, w nagrodę otrzymując rzutnik multimedialny ufundowany przez firmę Dolmat z Oleśnicy.