Juniorzy MKS-u mistrzami jesieni

Podopieczni Mariusza Kartochy poszli w ślady swoich starszych kolegów

aa Nie zamierzali być gorsi od swoich starszych kolegów z pierwszej drużyny podopieczni trenera Mariusza Kartochy. Liderzy Okręgowej Ligi Juniorów Starszych w ostatnim meczu rundy jesiennej przeciwko Baryczy Milicz zapewnili sobie tytuł mistrza jesieni. Zwycięstwo nie przyszło jednak tak łatwo. Jedyna bramka pierwszej części gry padła tuż przed przerwą. Piłkę z autu wyrzucił Konarski, lekko trącił ją Grzelak, a fantastycznym strzałem z szesnastego metra bramkarza pokonał Holak.

Kwadrans po zmianie stron z „wapna” (po faulu na Dawidzie Konarskim) podwyższył Łukasz Kryczka. W odpowiedzi padł jednak gol kontaktowy dla miliczan, którzy wykorzystali błąd Holaka. W 77. minucie było 3:1. Z rzutu wolnego dośrodkował Szymon Bartnik, a na listę strzelców wpisał się powracający po kontuzji Łukasz Sobol. Barycz odpowiedziała natychmiast trafieniem na 3:2. Po faulu Holaka goście egzekwowali rzut karny i nie zmarnowali okazji. W ostatnich minutach meczu było więc sporo nerwowości. Kropkę nad i postawiła jednak Pogoń. W samej końcówce po dalekim wybiciu Krajewskiego piłka trafiła do Sobola, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i pokonał go sprytnym lobem. Wiernie dopingowany przez swojego ojca na każdym meczu Łukasz został tym samym bohaterem spotkania. Wygrana pozwoli rozpocząć wiosenną odsłonę boju o wejście do LDJ z pozycji jednego z głównych faworytów do awansu.