IV liga piłkarska: Intensywny terminarz oleśnickiej Pogoni

Murawa przy Brzozowej nie nadawała się do gry
Murawa przy Brzozowej nie nadawała się do gry fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
W środę wygrana, w sobotę na remis, a we wtorek ulewa przerwała mecz

W ubiegłą środe rywalem, w zaległym meczu, byli Zjednoczenie Żarów. MKS wygrał pewnie 3:0. Dwa gole padły po stałych fragmentach gry. Przy obu asystował Marcin Koselski. W 22. minucie “Kosa” dośrodkował z rzutu wolnego, a głową trafił Adrian Miodek. Już po przerwie, po rzucie rożnym celnie główkował Piotr Kotw. W 79. minucie na boisku pojawił się Bartłomiej Kruszyński, dla którego był to debiut w IV lidze. Premierowy występ zakończył z asystą przy golu Łukasza Galika , który w 86. minucie ustalił wynik meczu.

Z kolei w sobotę do Oleśnicy przyjechał GKSKobierzyce. Do przerwy kibice oglądali spotkanie do jednej bramki i była to bramka oleśnickiego MKS-u, ale goście nie zdołali zdobyć gola. Po zmianie stron znów błysnął M.Koselski, który w 56. minucie dał prowadzenie, a dziesięć minut później po jego wrzutce podwyższył na 2:0 Piotr Kotwa. Ciężka praca wykonana przez zespół poszła na marne w ostatnim kwadransie. W odstępie zaledwie kilku minut dwa indywidualne błędy kosztowały Pogoń zremisowanie „wygranego meczu”.

We wtorek podopieczni Ryszarda Pietraszewskiego znów wybiegli na boisko, by zmierzyć się z Sokołem Wielka Lipa. Niestety po kilkunastu minutach musieli z niego uciekać, bo przez Oleśnicę przeszła burza i boisko nie nadawało się do gry.

Pogoń - Żarów 3:0 (1:0)

Pogoń: Gorszczaryk - Górny, Michalewski, Kapusz, Szymczak, Koselski, Śmigielski (68 Czernatowicz), Siódmiak, Kotwa (85 Grzelak), Miodek (79 Kruszyński), Galik.

Pogoń - Kobierzyce 2:2 (0:0)

Pogoń: Gorszczaryk - Górny, Karga (72. Galik), Kapusz, Szymczak, Koselski, Michalewski, Siódmiak, Kotwa, Miodek (80. Kluziak), Kruszyński (66. Grzelak).